Kanarinci propjevali, Klasniću 82 minute

Maja Giljanović • subota, 04.10.2008.

Večerašnji program 8. kola Le Championnata donio je više-manje očekivane rezultate - tri su boda ubilježili i drugoplasirani Toulouse i treći Marseille, a gostujuća je pobjeda Bordeaux propelirala na petu poziciju...

Le Tefece iz Toulousea su petim ovosezonskim golom Andre-Pierre Gignaca na svom Municipalu ostvarili šestu prvenstvenu pobjedu. 22-godišnjak je u 55. minuti matirao Rioua - Casanovina je momčad uzvratila Auxerreu za eliminaciju u 1/16-ini finala Liga-kupa (6:5 nakon jedanaesteraca sredinom rujna), a ovo im je četvrta uzastopna pobjeda pred njihovim navijačima nad trenutno 12. nekadašnjim (1996.) prvacima.

Marseille je, pak, prekinuo seriju od šest utakmica - Liga prvaka, Liga-kup i prvenstvo - bez pobjede. Olympique je na svom Velodromeu pogocima Ben Arfe (2.) i Nianga (60.) slavio protiv prije večerašnjih utakmica čak petoplasiranog Caena. Gosti su 40-tak minuta izjednačujućim golom Savidana (19.) držali bod, ali nakon Senegalčevog trećeg gola sezone nisu smogli snage još jednom se vratiti i to usprkos isključenju Zianija (dva žuta u tri minute!) u 69. minuti.

Trijumfom na Lorientovom Moustoiru Bordeaux je skočio sa sedme na petu poziciju. Žirondinci su ubilježili drugu uzastopnu gostujuću pobjedu (nakon Grenoblea) i to preokretom u samo dvije minute u režiji Fernanda. Ciani je Lorient doveo u vodstvo u 58. samo da bi Brazilac u 67. i 69. minuti svojim trećim odnosno četvrtim golom sezone bacio u očaj trenera im Christiana Gourcuffa kojem se među ostalima zahvalujući i sinu mu Yoannu u Bordeauxovom dresu (četvrti je ovo put otkad je Le Championnata da se sučeljavaju otac i sin) večeras još jače zatresla stolica - Lorient je, naime, 18.

Le Havre je protiv Le Mansa vodio od 13. (Alassane) sve do 90. minute, a nakon posljednjeg je sučevog zvižduka ostao bez ijednog boda. U 90. je najprije bod gostima osigurao Maiga, a u 93. sva tri Gervinho.

Prvu pobjedu u novoj sezoni još uvijek čeka Sochaux Ivana Perišića - trener Gillot ni večeras nije računao na nekadašnjeg juniora Hajduka, a gostima je u Nici bod u 71. minuti nakon samo tri minute provedene u igri izuvukao slovenski reprezentativac Birša.

Ivan Klasnić je odigrao 82 minute na Nantesovom gostovanju u Grenobleu - hrvatski je reprezentativac zaigrao prvi put nakon 30. kolovoza i ozljede gležnja, nije se osobito isticao (zaradio je žuti), a drugu je ovosezonsku pobjedu Kanarincima donio Bekamenga u 77. minuti. Gol 22-godišnjeg Kamerunca nanio je Grenobleu Mehmeta Baždarevića drugi uzastopni poraz na njihovom Stade des Alpesu kojim su kompromitirali prošlotjednu pobjedu usred Pariza i s četvrte pali na šesto mjesto.

Ispali iz Kupa UEFA Rennes sutra dočekuje Lyon, a Saint-Etienne, Nancy i PSG koji su izborili jesen u Europi igraju - Les Verts s "našim" Monacom, a Nancy i Parižani međusobno.