Nancy 1:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Bod svima u Nancyju, Runje drugi

Maja Giljanović • ponedjeljak, 06.10.2008.

Neinspirativnu su utakmicu pred 18.000 gledatelja na Marcel-Picotu odigrali od Kupa UEFA u četvrtak umorni Nancy i PSG...

Nancy je štoviše u četvrtak i gostovao - Correini su igrači i u uzvratu u Škotskoj slavili protiv Motherwella (2:0, 1:0), dok su Parižani na svom Parku prinčeva protiv Kayserispora obranili 2:1 koje su 15 dana ranije donijeli iz Turske.

PSG je poveo i to odmah u 2. minuti golom Hoaraua - četvrti ovosezonski gol lani najboljeg strijelca Ligue 2 prvi im je prvenstveni još od 5. kola protiv Nantesa, ali im nije donio sva tri boda.

Nancy je izjednačio u 33. minuti golom Macalusa, a preostalih sat vremena oba trenera su se preorijentirala na čuvanje nule radije nego na juriš na sva tri boda i eventualan gubitak ovog jednog.

Parižani su se drugim remijem sezone - oba u gostima nakon prvog u Sochauxu - popeli na 11., a Nancy kojem je s druge strane ovo četvrti remi je skliznuo na 15. mjesto.

Hrvatski reprezentativac Vedran Runje i njegov su Lens u 9. kolu Ligue 2 ubilježili sedmu pobjedu. U derbiju kola slavili su na Korzici protiv Ajaccia - 2:1 im je u 88. minuti donio Sartre.

Nekadašnji, pak, hajdukovac gol je primio iz jedanaesterca, a Lens se novom pobjedom vinuo na drugo mjesto poravnat s Boulogne-sur-Merom (21) ispred Strasbourga koji ima bod, ali i utakmicu manje.