Pagis hat-trickom razbio Lyon

Maja Giljanović • nedjelja, 05.10.2008.

Prvi prvenstveni poraz i kraj serije od pet uzastopnih pobjeda u Le Championnatu zadesio je Lavove iz Lyona na gostovanju u Rennesu...

Rouge et Noirs su samo tri dana nakon razočaravajućeg ispadanja iz Kupa Uefe - nizozemski Twente ih je izbacio zahvaljujući golu u gostima (2:1, 0:1) - stisnuli redove i odigrali daleko najboljih 90 minuta u dosadašnjem dijelu sezone.

Četvrta pobjeda Rennesa na njihovom Stade de la Routeu stigla je posve zasluženo, a potpisao ju je 35-godišnji veteran Mickael Pagis. Nekadašnji igrač među ostalima Sochauxa, Strasbourga i Marseillea prvog je zabio u 17., drugog neobjašnjivo ostavljen sam ispred Llorisa u 56., a treći je stigao iz spektakularnog poluvoleja s 25 metara u 67. minuti.

Spomena samo, Puel je na dispoziciji imao i Juninha i Benzemu i Crisa i itd. - zapravo je nedostajao (otprije je ozlijeđen Grosso) samo Govou, čiji je gležanj stradao protiv Bayerna u Ligi prvaka i neće ga biti sljedećih šest tjedana.

Prednost domaćeg terena na svom je Geoffroy-Guichardu iskoristio i Saint-Etienne. Les Verts su golovima Gomisa u 11. i Dernisa u 83. minuti (obojici prvi u sezoni) slavili protiv neinspiriranog Monaca u kojem je Dario Šimić odigrao svih 90 minuta, Nikola Pokrivač je utakmicu odgledao s klupe, a Jerko Leko je ovo kolo pauzirao zbog tri žuta kartona.