Ohrabrenje pred Ukrajinu

Petar Plevnik • nedjelja, 05.10.2008.

Slaven Bilić dobio je veliko ohrabrenje uoči teškog gostovanja Hrvatske u Ukrajini. Naime, proteklog su se vikenda još jednom u strijelce upisali Ivica Olić i Mladen Petrić, dok je Danijel Pranjić ovaj put bio dvostruki strijelac. Raduje i dobra igra i prvijenac Ognjena Vukojevića u dresu Dynama, kao i pogodak novog reprezentativca Ive Iličevića...

Engleska

Vedran Ćorluka (Tottenham) - odigrao svih 90 minuta u novom porazu Spursa.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Luka Modrić (Tottenham) - kao i Ćorluka, odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Hulla.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) - odigrao 82. minute na gostovanju u Grenobleu, zaradio žuti karton.

Jerko Leko (Monaco) - zbog žutih karona nije konkurirao za susret protiv Saint-Etiennea.

Nikola Pokrivač (Monaco) - pričuva protiv Saint-Etiennea.

Dario Šimić (Monaco) - bivši hrvatski reprezentativca odigrao je svih 90 minuta u porazu kod Saint-Etiennea.

Vedran Runje (Lens) - primio pogodak iz 11-erca u gostujućoj pobjedi nad Ajaccciom.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za susret protiv Valenciennesa.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Napolijem i asistirao za treći pogodak svoje momčadi.

Dario Knežević (Juventus) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Palerma.

Igor Budan (Palermo) - zbog ozljede nije konkurirao za susret protiv Juventusa.

Ivan Rajčić (Bari) - nije sudjelovao u susretu protiv Montove.

Saša Bjelanović (Vicenza) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi kod Cittadelle.

Njemačka

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - nakon dugo vremena odigrao svih 90 minuta za Borussiju u remiju protiv Hannovera.

Ivan Rakitić (Schalke) - pričuva u domaćem remiju protiv Wolfsburga.

Ivica Olić (HSV) - u pobjedi 2:1 na gostovanju kod Energieja pogotkom u 54. minuti doveo HSV u vodstvo, odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Mladen Petrić (HSV) - pogotkom u posljednjoj minuti susreta donio HSV-u sva tri boda u Cottbusu, odigrao svih 90 minuta.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi u Leverkusenu, zaradio žuti karton.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) - pričuva u porazu kod Stuttgarta.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - zbog ozljede izvan konkurencije za sastav.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - nije konkurirao za susret protiv HSV-a.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta u porazu od HSV-a.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - pričuva u porazu kod Hoffenheima.

Ivica Banović (Freiburg) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Duisburgom.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Osnabrückom.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - novi hrvatski reprezentativac bio je strijelac u pobjedi nad Osnabrückom, odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Srđan Lakić (Kaiserslautern) - odigrao drugih 45 minuta u 5:0 porazu kod Koblenza.

Gordon Schildenfeld (Dusiburg) - pričuva u porazu kod Freiburga.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za susret protiv St.Paulija.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za susret protiv Villareala.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - odigrao 86 minuta u pobjedi na Mallorci.

Austrija

Marijo Bazina (Austria) - odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Kapfenberga.

Pero Pejić (Kapfenberg) - nije konkurirao za susret protiv Austrije.

Mihael Rajić (Altach) - nije konkurirao za susret protiv LASK-a.

Nikica Jelavić (Rapid) - u 80. minuti susreta zamijenio Marija Tokića.

Mario Tokić (Rapid) - odigrao 80 minuta protiv Salzburga.

Niko Kovač (Salzburg) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Rapidom, zaradio žuti karton.

Manuel Pamić (Salzburg) - nije konkurirao za susret protiv Rapida.

Ante Budimir (LASK) - nije konkurirao za susret protiv Altacha.

Silvije Čavlina (LASK) - primio tri pogotka u domaćem porazu od Altacha.

Marijo Mijatović (LASK) - ušao u igru u 59. minuti susreta.

Belgija

Josip Barišić (Tubeke) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Denderom.

Leon Benko (Standard Liege) - pričuva u porazu kod Cercle Bruggea.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - zamijenjen u 76. minuti domaće pobjede nad Mechelenom.

Mario Carević (Lokeren) - zamijenjen u 67. minuti u remiju kod Genta.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - pričuva u porazu kod Anderlechta.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Genka.

Ivan Leko (Club Brugge) - ušao u igru u 64. minuti u pobjedi na gostovanju kod Roeselarea.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije konkurirao za susret protiv Mechelena.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) - pričuva u porazu kod Cercle Bruggea.

Dario Smoje (Gent) - nije konkurirao za susret protiv Lokerena.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - susret protiv Banika na rasporedu je u ponedjeljak.

Lovre Vulin (Slovan Liberec) - susret protiv Banika na rasporedu je u ponedjeljak.

Ronald Šiklić (Slavia Prag) - susret protiv Sparte na rasporedu je u ponedjeljak.

Danska

Kristijan Ipša (FC Midtylland) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Nordsjaellandom.

Filip Marčić (FC Midtylland) - nije sudjelovao u dvoboju protiv Nordsjaellanda.

Grčka

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) - odigrao prvih 45 minuta u domaćem remiju protiv Xanthija.

Dario Krešić (Panionios) - primio pogodak u porazu kod Panthrakikosa.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta protiv Panthrakikosa.

Mario Galinović (Panathinaikos) - pričuva u pobjedi nad Levedeaikosom.

Ante Rukavina (Panathinaikos) - strijelac u domaćoj pobjedi od 2:0 na Levadeikasom, zamijenjen u 62. minuti.

Mario Budimir (Ergotelis) - nije konkurirao za susret protiv PAOK-a.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - odigrao posljednjih 11 minuta u porazu kod Larisse.

Tomislav Vranjić (Larissa) - pričuva u pobjedi nad OFI-em.

Zlatko Runje (Panthrakikos) - nije konkurirao za susret protiv Panioniosa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Ajaxom i s dva realizirana 11-erca bio prve ime susreta.

Dario Cvitanich (Ajax) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Heerenveena.

Rusija

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - odigrao svih 90 minuta u 8:1 pobjedi nad Luč Energijom.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - primio pogodak u domaćem porazu od Krilja Sovjetov.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za susret protiv CSKA.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Spartak Nalčikom.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - odigrao prvih 45 minuta u domaćem porazu od Lokomotiva.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Tereka.

Dragan Stojkić (Luč Energija) - primio čak osam pogodaka u porazu kod Zenita.

Matija Kristić (Luč Energija) - nije konkurirao za susret protiv Zenita.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi kod Konyaspora, zaradio žuti karton.

Anthony Šerić (Besiktas) - susret protiv Genclebirligija na rasporedu je u ponedjeljak.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) - primio pogodak u domaćoj pobjedi nad Kocaelisporom.

Luka Vučko (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta protiv Kocaelispora.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) - zamijenjen u 66. minuti susreta.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) - odigrao svih 90 minuta protiv Kocaelispora.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) - zamijenjen u sudačkoj nadoknadi u domaćoj pobjedi nad Lvivom.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - odigrao posljednje četiri minute u remiju kod Karpatya.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara odigrao je svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi kod Černomereca.

Ognjen Vukojević (Dynamo Kiev) - u 4:0 pobjedi u Harkovu postigao prvijenac u dresu Dynama, odigrao svih 90 minuta.

Goran Sablić (Dynamo Kiev) - zbog ozljede ne konkurira za momčad.