Vodeni sportovi

Jug deklasirao Primorac, Mladost rutinski

Hrvoje Vuković, Vedran Babić • subota, 11.10.2008.

Treće kolo Jadranske vaterpolske lige donijelo je i sjajnu predstavu Juga koji je potpuno razbio Primorac iz Kotora, dok je Mladost nakon neugodnog iskustva u Igalu, došla do nove pobjede protiv Mornara. Šibenik je slavio protiv Medveščaka, a Jadran (ST) porazio je slovenski Koper...

Jug CO - Primorac 12:6 (4:1, 4:2, 2:3, 2:0)

Dvostruki aktualni prvak Crne Gore, Primorac iz Kotora, izazvao je veliki oprez kod Dubrovčana, pogotovo nakon što su se Kotorani strašno pojačali ovog ljeta. Ipak, uigranost momčadi Elvisa Fatovića u Gružu je odmah došla do izražaja i već nakon prve dvije četvrtine bilo je jasno kako bodovi ostaju u Gružu. Već u samom startu Jugaši su krenuli silovito i poveli sa 4:1, zahvaljujući Bušlji, Suknu i dvostrukom strijelcu Boškoviću.

Vezane vijesti

Gostima je silno nedostajao novopridošli Adam Steinmetz, a uz potpuno odsječene Mlađana Janovića i Kissa, Primorac uistinu danas nije mogao do bodova, pogotovo nakon što je već u drugoj četvrtini Kiss zaradio i treće isključenje. Dubrovčani su ubrzo otišli na 9:3 i pitanje pobjednika je bilo riješeno. Do kraja, po tri gola na svakoj strani i uvjerljivih 12:6 za Jugaše koji su odlično iskoristili neuigranost gostiju i sasvim zasluženo došli do nova dva boda.

Jadran (ST) - Koper 11:7 (2:2, 2:1, 3:2, 4:2)

Vaterpolisti splitskog Jadrana očekivano su uknjižili dva boda protiv svojih slovenskih protivnika. Premda je prva četvrtina bila izjednačena, Jadran je do kraja utakmice postepeno povećavao svoju prednost i mirno plovio prema drugoj pobjedi u Jadranskoj ligi. Na bazenu u Poljudu najefikasniji u sastavu domaćih bio je Ivan Banovac s tri pogotka, dok su Vukić, Bezić i Popović zabili po dva. Kopru je ovo već treći poraz u ligi.

Primorje EB - POŠK 16:6 (3:1, 6:2, 4:2, 3:1)

Riječko Primorje na najbolji je mogući način iskoristilo gostovanje POŠK-a na njihovom bazenu za prvu pobjedu. Radi se, naime, o momčadi s trenutno najlošijom obranom i najneefikasnijim napadom (gol razlika 8:25). Stvari se nisu promijenile nabolje za Splićane ni u ovoj utakmici. Već od samog početka našli su se u rezultatskom zaostatku, koji je samo rastao sve do konačnih 16:6. Goste je od potpunog potopa spasio Barbarić, strijelac čak pet pogodaka. Kod Riječana su pogoci bili lijepo raspoređeni, pa su čak šestorica igrača postigla po dva pogotka.

Mladost - Mornar BS 11:7 (4:2, 0:1, 4:3, 3:1)

Iako su prošle sezone iznenadili Mladostaše u njihovom bazenu, Mornari ovaj put nisu mogli više od pristojnog poraza. Domaćini, željni iskupljenja nakon neugodnog poraza od Jadrana (HN), uspjeli su na Savi upisati svoju drugu ovosezonsku pobjedu. No, gosti iz Splita nisu se predavali, pa tako nakon 4:2 u prvoj četvrtini, jedinim pogotkom u drugih osam minuta dolaze do minimalnog zaostatka.

Treća dionica također nije ponudila slom Splićana koji se drže na prihvatljivih 8:6, da bi potom u posljednjoj četvrtini ipak posustali i na kraju upisali poraz 11:7. U redovima domaćina najraspoloženiji je bio Hrvoje Herceg sa tri pogotka, dok je Franković pridodao dva. Kod Mornara, vrlo dobar šuterski dan imali su Zeljak i Bebić, svaki sa po tri gola.

Šibenik NCP – Medveščak 7:5 (2:2, 1:2, 3:1, 1:0)

Šibenik je uz dosta muke svladao Medveščak, a puni izvještaj s te utakmice možete pronaći u desnom stupcu.