Vodeni sportovi

Crnogorcima po bod

Antonija Pavlić • utorak, 14.10.2008.

U posljednjem ogledu trećeg kola novoformirane Jadranske lige Budvanska Rivijera i Jadran CKB su u uzbudljivom crnogorskom derbiju odigrali bez pobjednika, premda su vaterpolisti Jadrana sve do pet sekundi prije kraja imali pobjedu na dlanu...

Na bazenu športskog rekreacijskog centra u Budvi domaćini su u prvoj četvrtini stigli do prednosti od 3:1, da bi Jadran, no ne onaj hrvatski već crnogorski, rezultat uspio smanjiti na -1 zahvaljujući 1:2 u drugoj etapi susreta.

Treća je četvrtina ponovno donijela izjednačenu igru, koja je rezultirala, prirodno, i neriješenim rezultatom, da bi u posljednjoj četvrtini Novljani prvo izjednačili, a zatim i preko četverostrukog strijelca, Aleksandra Ivovića, došli u vodstvo. No, nešto više od pet sekundi prije kraja rezultat je anulirao svojim trećim zgoditkom danas Slavko Gak, donijevši tako svojoj momčadi vrijedan bod.

Jadran je tako unatoč današnjem "samo" bodu, ostao prvi pratitelj hrvatskom Jugu na čelu tablice, koji u dosadašnjem tijeku prvenstva nije upisao nijedan poraz. Budvanska Rivijera s druge strane s po jednom pobjedom, porazom i neriješenim ishodom "pleše po rubu", stagnirajući i dalje na devetoj poziciji.

U sljedećem kolu, 22.10, Jadran CKB će na svom stadionu ugostiti Šibenik dok će Budvanska Rivijera u goste splitskom Mornaru.