Vodeni sportovi

Šibenik teško s Medveščakom

Ivana Jurica • subota, 11.10.2008.

Teže nego se očekivalo vaterpolisti Šibenik NCP-a došli su do novih bodova u Jadranskoj ligi. Medveščak se pokazao kao neugodna momčad i u puno jačem izdanju nego protekle sezone. Gosti su čak i vodili na poluvremenu, ali domaćini do kraja ipak nisu dopustili iznenađenje, te su slavili sa 7:5 …

Šibenik NCP – Medveščak 7:5 (2:2, 1:2, 3:1, 1:0)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja: 150

Šibenik NCP: Moses (15 obrana), Šutalo 1, Maškarić, B. Letica, Brlečić 1, Škorić, Španja, Brkić 3(2), Sutić, S. Letica 2, Vuleta, Samodol, Jukić, D. Belamarić, trener: Ivica Tucak.

Medveščak: Kavur (15 obrana), Burić, Milaković, Čule 1(1), Lugović, Benić 2, L. Kolar 2, Perković, Vegar, Grbeš, Ćuk, Blažević, Barada, F. Kolar, trener: D. Golubić.

Igrač više: Šibenik NCP 2/10, Medveščak 0/5

Peterci: Šibenik NCP 2/2, Medveščak 1/1

Osobne pogreške: Šibenik NCP 8, Medveščak 14

Tri osobne pogreške: Španja 24', S. Letica 31', V. Burić 32'

Suci: N. Periš i K. Milinović (oba Split)

Brlečić je već u prvom napadu sigurno realizirao prednost igrača više. Nešto kasnije, kad je kapetan Edi Brkić realizirao peterac za 2:0, ništa nije ukazivalo da će gosti tako opasno prijetiti domaćinu. Već do kraja četvrtine Medveščak je pogocima mladog Luke Kolara i Domagoja Čule (koji je lani igrao u Šibeniku) došao do izjednačenja.

Poveli su gosti početkom nastavka kad je Benić matirao domaćeg vratara Mosesa. Slavko Letica lijepim je lobom pogodio za 3:3. Zagrepčani su na odmor otišli s prednošću jer je Luka Kolar postigao svoj drugi pogodak s istekom napada, ali i četvrtine.

U trećoj su četvrtini stvari končano sjele na svoje mjesto. Brkić je s igračem više izjednačio na 4:4, a novu prednosti Šibenčanima donio je S. Letica. Benić nakon toga ponovno izjednačava rezultata, ali Šutalo pogađa za prednost Šibenik NCP-a na kraju treće četvrtine (6:5).

Prvih pet minuta posljednje četvrtine nije bilo pogodaka. I jedni i drugi imali su nekoliko igrača više, ali nisu uspjeli poentirati (stativa V. Burića). Pobjedu Šibenika potvrdio je kapetan Brkić iz peterca.

Trostruki strijelac za domaće bio je Brkić, dok su kod gostiju po dva postigli Benić i L. Kolar. Raspoloženi su bili i vratari: i Moses i Kavur upisali su po 15 obrana.