Gorica "žutima" previsoka

Bernard Jurišić • subota, 11.10.2008.

Podgorica je bila previsoka prepreka za košarkaše Splita CO. Agresivna i mlada crnogorska momčad pobijedila je "žute" s uvjerljivih 85:68...

BUDUĆNOST - SPLIT CO 85:68

BUDUĆNOST - SPLIT CO 85:68 (27:20, 49:38, 65:58).
Podgorica, dvorana Morača, 1.000 gledatelja.
Suci: Boltauzer, Jeršan, Lovšin (svi Slovenija).

BUDUĆNOST: Šehović (7), Micov (8), Popović (2), Bojović (8), Gordić (14), Mijatović, Otašević (2), Simonović (15), Mišanović (12, 7s), Maraš (5), Dašić (12), Šutulović. Trener: Dejan Radonjić.

SPLIT CO: Štemberger (23, 4s), Vrkić, Delaš (6), Batina, Vlaić, Šarac, Poljak, Brun (3), Stipanović (14), Shannon (5, 6a), Grant (17), Radić. Trener: Slobodan Subotić.

Ukupan šut: Budućnost 30/61 (49%), Split CO 22/48 (46%).
Skokovi: Budućnost 34 (22-12), Split CO 25 (20-5)
Asistencije: Budućnost 9, Split CO 11
Osvojene lopte: Budućnost 7, Split CO 6
Izgubljene lopte: Budućnost 8, Split CO 10
Blokade: Budućnost 5, Split CO 0.

Prošle sezone Splićani su ugrabili pobjedu u Podgorici, pa su se i na početku ove sezone nadali dobrom ishodu na gostovanju u Crnoj Gori. Međutim, agresivna momčad Budućnosti ovog je puta bila bolja i zasluženo slavila na kraju ipak previsoku pobjedu.

Nakon otvarajuće trice "žutih", domaćini su serijom od 9:0 prešli u vodstvo i više ga nisu ispuštali do kraja. Splitska momčad nekoliko je puta priprijetila, no nije uspjela opasnije ugroziti domaću prednost. Budućnost je igrala agresivno na obje strane parketa i na kraju prve četvrtine imali su već značajnu prednost (27:20).

Domaća prednost na početku druge četvrtine dosegnula je dvije znamenke (37:27), a Splićane je u igri držao raspoloženi kapetan Andrija Stipanović. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Budućnost je dosegnula najvišu prednost (49:38).

Bez pravog doprinosa Eddiea Shannona Splićani nisu imali šansi preokrenuti domaće vodstvo koje je skočilo na +13. Novi problemi nastali su kad su Stipanoviću suđena dva sumnjiva prekršaja u istoj 24. minuti, zbog čega je morao na klubu s akumulirane četiri osobne.

Skok u napadu držao je domaćine na visokoj prednosti, jednom prigodom imali su čak pet šuteva u istom napadu. Dvije trice Dašića i Gordića odvele su Budućnost na 64:49 u 29. minuti i činilo se da je pobjednik odlučen. No, trica sve raspoloženijeg Štembergera, nekoliko dobrih reakcija Delaša na obje strane i serija 11:1 vratile su Splićane u igru i zaostatak 65:60 na početku zadnje četvrtine.

No, šansa je trajala samo minutu. Štemberger je napravio nesportsku pogrešku na Otaševiću, Budućnost se u jednom napadu vratila na 69:60 i "žuti" su se predali. Prednost domaćina rasla je do kraja i zaustavila se na konačnih 85:68.

Najbolji kod "žutih" bio je Siniša Štemberger s 23 poena, slijedili su ga Grant sa 17 i Stipanović s 14. Nedostajali su poeni indisponiranog Shannona, koji se zadovoljio samo sa 6 asistencija. U redovima domaćina najkorisniji je bio centar Mišanović s 12 poena i 7 skokova.