Partizan teško do pobjede u Vršcu

Ante Jukić • subota, 11.10.2008.

Košarkaši Partizana nakon uzbudljive su završnice slavili na gostovanju kod Hemofarma, čime su zadržali stopostotan učinak u novoj sezoni NLB lige. Neizvjesno je bili i u Železniku, gdje je FMP tek nakon produžetaka došao do pobjede nad Vojvodinom...

Duško Vujošević nikako nije mogao biti zadovoljan igrom koju su njegovi igrači pokazali u prvom poluvremenu dvoboja u Vršcu. Hemofarm je u tom razdoblju potpuno nadigrao branitelja naslova, a Beograđani su čak mogli i biti sretni sa -11 zaostatkom na poluvremenu, budući da su sredinom druge četvrtine gubili 36:18.

Ipak, u nastavku utakmice stvari počinju sjedati na svoje mjesto. Impresivno je Partizan odigrao treću četvrtinu, koju je dobio rezultatom 22:8, osiguravši si tako prednost prije ulaska u posljednjih deset minuta. Iako su domaćini u zadnjoj minuti uspjeli nadoknaditi zaostatak od pet poena i doći čak do šuta za pobjedu, Nebojša Joksimović nije uspio svojoj momčadi donijeti pobjedu protiv renomiranog protivnika. Završilo je 74:73 za Partizan, u čijim je redovima najbolji bio Novica Veličković s 20 postignutih poena.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Železniku, u dvoboju domaćeg FMP-a i novosadske Vojvodine. Gosti su bolje otvorili utakmicu, što je rezultiralo sa sedam poena prednosti nakn prve četvrtine (30:23). ipak, FMP je u drugoj znatno podigao razinu igre u obrani, tako da se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom domaćina.

Drugi dio utakmice ponudio je neizvjesnu i izjednačenu borbu, kao epilog koje su stigli produžeci, u kojima je na terenu postojala samo momčad FMP-a. Domaćini za prvu pobjedu u sezoni mogu zahvaliti ponajviše sjajnom Draganu Laboviću (29 poena), a odlični su bili i Čović (21), te Raduljica (22).

Iako je atmosfera u i oko kluba u posljednje vrijeme sve samo ne blistava, košarkaši Crvene Zvezde na parketu nude sasvim drugačiju sliku. Nakon teško izborene pobjede u prvom kolu nad FMP-om, te lagane "šetnje" u drugom protiv slovenske Krke, Beograđani su danas uknjižili i treću pobjedu u NLB ligi.

Ljubljanska Union Olimpija vrlo je dobro odigrala prvo poluvrijeme utakmice, imala štoviše i +2 na odlasku na odmor, ali je lošom trećom četvrtinom domaćinu dozvolila preokret i slavlje u solidno ispunjenom Pioniru. U 84:77 pobjedu Zvezde najviše su pogodaka ugradili Andre Owens (24) i Marko Marinović (18), dok su goste s po 18 pogodaka predvodili Marko Milič i Miha Zupan. Vrlo skromnu rolu u redovima Zmajčeka pružio je naš Damjan Rudež, koji je za 20 minuta provedenih na parketu ubacio tek dva koša.

Treće kolo zaključeno je slovenskim obračunom Heliosa i Krke, koji je u potpunosti pripao gostujućoj momčadi. Krka je slavila s 75:56, a ponovno je u njihovim redovima najbolji bio Davor Marcelić, s 18 ubačaja.