Zadar demolirao Bosnu

Sanja Čalić • subota, 11.10.2008.

Košarkaši Zadra su i u trećem kolu regionalne lige osigurali svojim poklonicima novo slavlje uvjerljivo svladavši Bosnu koja od prvog sučevog zvižduka nije imala nikakve šanse u dvorani Krešimira Ćosića...

NLB liga, treće kolo

Zadar – Bosna 101:57
Dvorana Krešimir Ćosić, 11.10.2008.
Suci: Ilija Belošević, Jasmina Tatić, Časlav Čukalović

Zadar: Rančić (4), Perić (8, 7 skokova), Stipčević (7), Dixon (5, 4 asistencije), Johnson (22, četiri skoka), Prostran, Gečevski (23), Olivari (2), Ružić (9), Macura, Garnett (18), Ivanov (3). Trener: Aleksandar Petrović

Bosna ASA BHT: Ivanović (12, pet skokova), Šehović, Rodgers, Ikonić (10), Vučurović, Đurasović, Zimić, Suljagić, Hajrić (14 poena, šest skokova), Pašalić (11), Đorđević (2), Burrell (8). Trener: Alen Abaz

Iako se najave o ispunjenoj dvorani nisu ostvarile, pozitivne atmosfere u dvorani Krešimira Ćosića, koju je predvodio neumorni Tornado, nije nedostajalo. Da susret, uz to, dobije i posebnu notu pobrinula se sudačka trojka čiji je dio činila Jasmina Tatić, žena koja će u osam godina postojanja regionalne lige, ostati zabilježena kao prva koja je dijelila pravdu u spomenutom natjecanju.

Zadrani su, pak, od prvog trenutka u susret krenuli onako kako su i najavljivali uoči utakmice, agresivno i dominantno. I zaista, gotovo da je samo jedna momčad postojala na parketu, jer je Zadar već u šestoj minuti, zahvaljujući vrlo inspiriranim Gečevskim i Johnsonom, Bosni odmakao na čak 12 poena razlike. Što zbog brojnih promašaja, što zbog Zadrove obrane, gostujuća je momčad u prvoj dionici limitirana na svega šest postignutih poena, čime su Zadrani već u toj fazi susreta napravili ogroman korak ka novoj pobjedi (23:6).

Druga četvrtina donijela je mali pad Petrovićevih pulena, što je Bosna iskoristila i serijom 8:0 na samom početku dionice i primakla se na minus 11. U tome je veliku ulogu odigrao ponajbolji gostujući igrač Seid Hajrić koji je pod košem Zadranima stvarao najviše problema, a to je rezultiralo i s deset njegovih poena u drugoj četvrtini. Hajriću se potom priključio i Pašalić koji je vezao nekoliko poena i u posljednjoj minuti prije odlaska na odmor doveo Bosnu na svega osam poena zaostatka, no nesportsku pogrešku Hajrića Zadrani su iskoristili za povećanje svoje prednosti (40:29).

To je ipak bila najopasnija prijetnja gostiju, budući da je od samog početka drugog dijela Zadar u potpunosti preuzeo dominaciju parketom. Kapetan zadarske momčadi Gečevski i Johnson nastavili su nemilosrdno trpati lopte u protivnički koš, pri čemu je Johnsona, koji je samo u trećoj dionici ubacio 13 poena, posebno dobro služila trica (5/7). Prve je koševe u zadarskom dresu u 29. minuti upisao i najnovije pojačanje Marlon Garnett koji je pred domaćom publikom sjajno debitirao postigavši za 20 minuta 18 poena i tri skoka.

Već na kraju treće četvrtine Zadrani su na svojoj strani imali ogroman plus od 28 poena (76:48) koji je u posljednjih deset minuta nastavio rasti za što se pobrinuo vrlo razigrani Garnett. On je sa svojih 13 poena u posljednjoj dionici u potpunosti dokrajčio Bosnu, a svoj doprinos uvjerljivoj zadarskoj pobjedi dali su i mladi Prostran i Olivari koji je sjajnim zakucavanjem postavio konačni rezultat (101:57).

Najučinkovitiji u zadarskoj momčadi, koja je nadigrala protivnike u svakom segmentu igre, bili su Gečevski (23 poena, dva skoka) i Johnson (22 poena, četiri skoka), dok su Bosnu predvodili Hajrić (14 poena, šest skokova) i Ivanović (12 poena, pet skokova).