Varteks di Caprio 29:27 Umag
Umag

Konačno domaća pobjeda

Ivana Strahija • nedjelja, 12.10.2008.

Varaždinski premijerligaši konačno su upisali pobjedu na domaćem terenu. Sa svega +2 slavili su nad Umagom, a da je moglo i trebalo biti više potvrdio je i eminentni strateg Varteksa Vladimir Canjuga.

Premijer liga, 5. kolo

Varteks di Caprio – Umag 29:27 (15:15)
Varaždin, dvorana u Graberju, gledatelja 200
Suci: Barle, Vučić (Zagreb)

Varteks di Caprio: Breljak, Babić 4, Jagačić, Brkinjač 1, Đurković 2, Huđ 6, Žnidarić 1, Gotal 4, Tolić, Žganec 7, Vujović, Štimac 1, Prole 1, Zirdum 2

Obrane: Tolić 9, Vujović 8
Sedmerci: 4/4
Isključenja: 14 minuta

Umag: Gudić 3, Tomašev 8, Laković 3, Srebrnić, Kolec 1, Stapar, Petrić, Lisica, Pribanić 3, Grgić 5, Jurjević 1, Bašić, Klinčarov 2

Obrane: Srebrnić 6, Petrić 4
Isključenja: 10 minuta

S najavama u sigurna dva boda krenuli su Varaždinci u 5. kolo Premijer lige. Pa ipak, posebno u prvom dijelu, pun plijen za domaće nije izgledao tako siguran. Varteks di Caprio poveo je doduše 2:0, no potom Umažani okreću rezultat na 2:3, a vodstvo drže sve do 27. minute i 13:15, ponajviše zahvaljujući spretnima Pribaniću i Gudiću.

Tada je konačno proradio šut Žganca, koji s dvije dobre lopte izjednačuje na 15:15, s čime se odlazi na odmor.

U drugom dijelu susreta domaći kreću nešto ozbiljnije, a umnogome pomaže sada sigurniji Vujović na vratima. U 34. minuti Varteks ima +2 kod 17:15, no gosti iz Umaga uz dva gola Grgića izjednačuju. Tako se nastavlja skoro do kraja susreta, domaći bježe na +2, a gosti ih dostižu.

U 52. minuti Varaždinci su mogli napraviti osjetniju razliku jer nakon isključenja Umažana Gudića imaju igrača više, no ni dvije obrane Vujovića nisu odnijele potrebnu prevagu. Zato s igračem manje (u 53. je isključen Brkinjač) Varaždinci rade +3.

U posljednjim minutama malo stresa jer gosti smanjuju na svega pogodak zaostatka, a ne pomaže ni besmislena akcija Varteksa tridesetak sekundi pred kraj, kad se igračima u polju priključuje i vratar, kojem ispada lopta, pa je potom i isključen.

Na sreću domaćih, prisebna je njegova zamjena Tolić, koji brani svoju mrežu od šuta Tomaševa.

Nakon susreta Vladimir Canjuga, trener Varteks di Capria, nije bio baš previše zadovoljan, premda su dva boda upisana: "Prati nas to prokletstvo domaćeg terena, jer nam imperativ pobjede stvara preveliki psihološki pritisak. Bilo bi dobro da više treniramo, kao i da nemamo toliko ozljeda. Još se uvijek nadamo da će nam se pozitivno riješiti situacija s igračima koji su s nama prošli kroz pripreme i potom otišli u Metković, to bi nam mnogo značilo."