Barcelona uvjerljiva u gostima

Sanja Čalić • četvrtak, 23.10.2008.

U trećem dvoboju skupine B Barcelona je ostvarila vrlo uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Nancyu kojom je zasjela na prvo mjesto ljestvice…

Nakon što je u prilično izjednačenoj prvoj četvrtini povela sa šest poena prednosti, Barcelona je u drugih deset minuta nastavila graditi rezultat u svoju korist te se već do 12. minute odvojila na dvoznamenkastu razliku. Nancy nije uspio ugroziti Barcelonino vodstvo sve do posljednje minute prije odlaska na odmor kad se serijom 5:1 približio gostima ponovno na minus šest (35:41).

Silovito su igrači Barcelone ušli u drugi dio i ponajviše zahvaljujući raspoloženim Ilyasovu i Vazquezui limitiranjem Nancya na deset poena u trećoj dionici rade ključnu prednost od 17 poena i prelamaju utakmicu u svoju korist. Završnu su četvrtinu Katalonci iskoristili za potvrdu svoje pobjede i povećanje ionako velikog plusa, koji je na kraju na njihovoj strani iznosio uvjerljivih 28 poena razlike (54:82).

Sjajnu je rolu u redovima Barcelone imao Ilyasova s postignutim double – double učinkom (18 poena, 12 skokova), a prav pratnja bio mu je Vazquez s ubačenih 12 poena uz dva skoka. Nancy je, pak, predvodio Wilson (19 poena, tri skoka), no sam nije mogao protiv jake Barcelone.

Euroliga, skupina B, prvo kolo: SLUC Nancy – Regal FC Barcelona 54:82