Vodeni sportovi

Jugu prvi poraz, Mladost uvjerljiva

Vedran Babić, Antonija Pavlić • subota, 25.10.2008.

Jug je u derbiju 5. kola Jadranske lige prvi puta izvukao kraću "slamčicu" protiv Jadrana iz Herceg Novog, dok je Mladost u Zagrebu uvjerljivim rezultatom svladala splitski POŠK i tako se zadržala na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Primorac je u Kopru nadigrao Rokavu, Primorje u svom bazenu Budvansku Rivijeru, dok su Šibenik i Mornar podijelili bodove.

Jug Co - Jadran HN 7:8 (2:2, 1:2, 1:3, 3:1)

Jadranska liga, 5. kolo, 25.10, Dubrovnik
Jug Co: Vićan, Vranješ 1, Bošković 1, Azevedo 3, Joković, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, Ivan Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Nižić, Sandro Sukno. Trener: Fatović.
Jadran HN: Ščepanović, Sekulić, Graham, Elez 2, Vukčević, Radović 2, Jelača, Gojković, Ivović 3, Pejaković 1, Premuš, Klikovac, Kandić, Tešanović. Trener: Mustur.
Peterci: Jug CO 1/1, Jadran CKB 2/2
Suci: Margeta (Kranj), Brguljan (Kotor)

Prvi poraz vaterpolisti dubrovačkog Juga pretrpjeli su u svom bazenu u Gružu od Jadrana iz Herceg Novog, koji je s današnja dva boda preuzeo prvo mjesto na tablici. Izabranici su Elvisa Fatovića prvi poveli no Jadran je nedugo potom izjednačio, a isti smo scenarij gledali i još jednom do kraja četvrtine.

U drugoj četvrtini Jadran pogocima Ivovića i Radovića dolazi do prednosti od jednog pogotka, a tu su prednost "podebljali" u trećoj četvrtini, došavši do 7:4. Pokušali su u posljednjoj etapi susreta Jugaši doći do preokreta, no dva pogotka koja su nadoknadili u posljednjih osam minuta nisu bila dovoljna, te je Jadran s minimalnom pobjedom preuzeo kormilo Jadranske vaterpolske lige.

Rokava Koper - Primorac 8:15 (1:4, 2:4, 2:4, 3:3)

Jadranska liga, 5. kolo, 25.10, Koper
Rokava Koper: Grzentič, Kavčić, Andraž Verač 1, Berce 1, Blaž Verač, Kancijanić, Šulić 1, Galič 1, Bukovac 1, Turina 3, Černeka, Prelc, Smolnik. Trener: Cetin.
Primorac: Radić, Draško Brguljan 1, Crepulja 1, Kiss 3, Zatovič, Darko Brguljan 1, Janović 2, Čučković, Pavlović 2, Steinmetz 2, Milošević 2, Drašković, Milić 1, Uglješa Brguljan. Trener: Perović.
Suci: Franulović (Rijeka), Blažić (Rijeka)

Crnogorski prvak nije imao problema na gostovanju u Kopru, Rokava je otpor uspjela pružiti tek u posljednjih nekoliko minuta, kada su u Radićevu mrežu pospremili tri lopte i tako uspjeli umanjiti poraz. Prva, druga i treća četvrtina bila su šetnja za goste, sa 1:4 i dvaput po 2:4 Primorac je osigurao nova dva boda s kojima su ostali izjednačeni s hrvatskim predstavnicima , Mladosti i Jugom CO u vrhu tablice.

Mladost - POŠK 21:2 (5:1, 4:0, 8:1, 4:0)

Jadranska liga, 5. kolo, 25.10, Zagreb
Mladost: Jurin, Burić 1, Babić 2, Martinić 1, Paškvalin 2, Franković 3, Herceg 3, Capan, Karač, Muslim 2, Hinić 2, Buljubašić 1, Živković 2, Lončar 2. Trener: Bonačić.
POŠK: Bujas, Vuko, Prizmić, Jakaša, Barbarić 1, Lušić, Delić, Scherbl, Udiljak, Bokavšek 1. Trener: Asić.
Igrač više: Mladost 5/9, Pošk 0/4
Peterci: Mladost 0/1, Pošk 0/0
Suci: Matijević (Zagreb), Prančić (Split)

Žapci su u bazenu na Savi bez i najmanjih problema "potopili" goste iz Splita sa 21:2. Splićani su bod u rukama imali samo jednom, ne računajući početnih 0:0, i to pri rezultatu 1:1, kada je za poravnanje pogodio Luka Bokavšek. Više se protiv legitimnih kandidata za naslov najboljeg u Jadranskoj ligi nije moglo, na poluvremenu je utakmica već bila odlučena budući da je na semaforu svijetlilo 9:1.

U drugom su poluvremenu čak zagrebački vaterpolisti odlučnije plivali po bazenu ŠRC-a Mladost te postigli još 12 pogodaka, kojim su potpuno razbili gostujući sastav koji je u Zagreb došao sa samo deset igrača. Spomenimo i da je trener Mladosti, Bonačić, iz prvog sastava izostavio Josipa Pavića, kapetana Zdeslava Vrdoljaka i Srđana Antonijevića, a priliku dao mlađima Jurinu, Martiniću i Capanu.

Primorje EB – Budvanska rivijera 12:11 (2:3, 3:3, 4:2, 3:3)

Jadranska liga, 5. kolo, 25.10, Rijeka
Primorje: Križanec, Glavan, Car, Krapić, Pavlović, Frajman, Tiškivski 4, Brala, Vrlić 1, Barać 4, Beltrame 1, Bratić, Jurišić, Krizman 2. Trener: Roje.
Budvanska Rivijera: Todorović, Trajković 1, Ćirić, Danilović 2, Gak 2, Tičić, Barba, Uskoković 3, Ivančević, Gor Nagy 1, Vukić 1, Franičević, Milanović 1, Nikolić. Trener: Đuho.
Igrač više: Primorje 7/11, Budvanska rivijera 6/16
Peterci: Primorje 1/1, Budvanska rivijera 0/0
Suci: Rakovec (Ljubljana), Rožman (Kranj)

Primorje se današnjom pobjedom nad Budvanskom Rivijerom vinulo do petog mjesta na prvenstvenoj ljestvici, odmah iza velike petorke, koja će se vrlo vjerojatno boriti za naslov najboljeg "jadranskog" kluba (Mladost, Jug CO, Jadran, Primorac). Iako igrači trenera Zlatka Roje nisu dobro počeli (0:2 u početnom stadiju prve četvrtine), uspjeli su do kraja iste stići do -1, zaostatak koji su u trećoj etapi susreta pretvorili u prednost od jednog zgoditka (4:2).

Posljednja je četvrtina donijela identičan rezultat kao i druga - 3:3, te je Primorje tako na Kantridi ponajviše zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini odnijela pobjedu nad crnogorskim predstavnikom. Budvanska Rivijera će tako u šesto kolo ući sa sedmog mjesta, s jednom pobjedom, dva neriješena rezultata i dva poraza.

JADRAN (ST) - MEDVEŠČAK 10:7 (4:2, 2:2, 1:2, 3:1)

Jadranska liga, 5. kolo, Split, bazen u Poljudu

Suci: Brala (Rijeka), Štampalija (Šibenik)

Jadran (ST): Škiljo, Brnas, Vukić 2, Delaš, Bezić 4, Pleić, Milardović, Maras, Kuzmanić 1, Perić 1, Banovac 1, Tomašević, Vlaić, Popović 1. Trener: Mate Jurčević.

Medveščak: Kavur, Burić, F. Kolar, Čule, Lugović 2, Benić, L. Kolar 1, Perković, Vegar 1, Grbeš, Ćuk 2, Blažević 1, Curiš, Geratović. Trener: Davorin Golubić.

Igrač više: Jadran (ST) 5/11, Medveščak 5/11.

Vaterpolisti splitskog Jadrana upisali su i treću pobjedu u Jadranskoj ligi protiv objektivno slabije momčadi, što pokazuje i ljestvica na kojoj se Medveščak nalazi na samom začelju s POŠK-om s pet poraza iz pet utakmica.

Ipak, uloga favorita se morala dokazati i Splićani su taj zadatak ozbiljno shvatili. Cijelu utakmicu su vodili igru, a gosti su jedinu pravu priliku propustili kod zaostatka 6:7, kada nisu realizirali nekoliko prilika za izjednačenje. Jadran je kaznio svoje protivnike i mirno priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji kod domaćih bio je Rene Bezić s četiri pogotka, dok su goste vodili Lugović i Ćuk sa po dva, s tim da je prvospomenuti bazen morao napustiti već sredinom druge četvrtine zbog tri isključenja.