Vodeni sportovi

Remi u Crnici

Ivana Jurica • subota, 25.10.2008.

Vaterpolisti Šibenik NCP-a i Mornar BS-a u petom su kolu Jadranske lige odigrali bez pobjednika. U Crnici su odigrali 8:8, čime su zadovoljniji gostujući vaterpolisti …

Šibenik NCP – Mornar BS 8:8 (2:2, 2:2, 3:3, 1:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 250

Šibenik NCP: Moses (11 obrana), Šutalo, Maškarić 1, B. Letica, Brlečić 2, Škorić, Španja, Brkić 1(1), Sutić, S. Letica 2, Vuleta 1, Samodol 1, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Mornar BS: Brzica (11 obrana), Burić 1, Marinić Kragić, Čorušić, Mataić 1, Zeljak, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić 3(2), Marelja 1, Kovačić 1, Ban, Bebić 1, trener: Joško Kreković.

Peterci: Šibenik NCP 1/1, Mornar BS 1/1

Igrač više: Šibenik NCP 3/11, Mornar BS 5/11

Tri osobne pogreške: Čorušić 24', Španja 29', B. Letica 31'

Suci: Z. Tomić (Zagreb) i D. Rajević (Kotor)

Susret je pogotkom otvorio Hrvoje Brlečić. No, Splićani vrlo brzo uzvraćaju preko Danijela Burića. Igra se pogodak za pogodak, a do prednosti prvi ponovno dolaze domaći vaterpolisti. Strijelac je ponovno Brlečić. Na prvi odmor na kraju prvih osam minuta igre odlazi se potpuno izjednačeno, jer je Mataić pogodio za 2:2.

Maškarić je odmah na početku druge četvrtine pogodio za vodstvo domaćih od 3:2. Dino Krnić izjednačio je na 3:3 iskoristivši prednost igrača više. Isti igrač, ponovno je s igračem više, pogodio, ovaj put za prvo vodstvo Splićana na utakmici (3:4). Na poluvrijeme se ipak otišlo s remijem: Nikola Samodol pogodio je za 4:4.

Drugo poluvrijeme pogotkom otvara gostujući sastav: Kovačić pogađa za 4:5. Već u sljedećem napadu Šibenčani izjednačuju rezultat: s igračem više pogodio je Slavko Letica. Isti je igrač nekoliko minuta kasnije pogodio i iz igre za vodstvo svoje momčadi od 6:5. Mornar do izjednačenja dolazi golom Krnića iz peterca. Novu prednost domaćim vaterpolistima donosi Filip Vuleta, ali Šibenčanin u splitskim redovima, Jure Marelja, izjednačava na 7:7 uoči posljednjih osam minuta.

Puno isključenja u posljednjoj četvrtini ostalo je neiskorišteno i s jedne i s druge strane. Kapetan domaćin Edi Brkić pogodio je iz peterca za vodstvo od 8:7. Splićani do 8:8 dolaze pogotkom Bebića s igračem više. Do kraja utakmice, iako nije bilo pogodaka, nije nedostajalo uzbuđenja. 24 sekunde prije kraja domaći su vaterpolisti krenuli u napad, izborili su igrača više, ali je Sutić pucao točno u gostujućeg vratara Brzicu.

Najefikasniji u redovima Šibenčana bili su dvostruki strijelci Brlečić i S. Letica , dok je kod Splićana tri pogotka postigao Dino Krnić.