Ewing potopio Nancy

Branko Barić • četvrtak, 30.10.2008.

Jedno poluvrijeme bilo je dovoljno Prokomu da potpuno slomi momčad Nancyja i tako ubilježi svoju prvu pobjedu u skupini B najjačeg klupskog košarkaškog natjecanja u Europi...

Iako je Nancy u prvom poluvremenu odlično parirao favoriziranom Prokomu i nagovijestio da bi mogao kreirati pravu senzaciju, drugih 20 minuta je ipak pokazalo da između ove dvije momčadi postoji velika razlika u kvaliteti. Naime, na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaće ekipe (32:31), a onda se ukazao Daniel Ewing koji je do kraja praktički sam izneredio goste iz Francuske.

Konačan rezultat ovog dvoboja je 91:62, a Ewing je ukupno postigao 32 poena (šut za dva 7/9, šut za tri 6/8) uz tri skoka i tri asistencije. David Logan je ubacio 18 poena, Patrick Burke 16, a Filip Dylewicz 12 uz deset skokova. Glavnu riječ kod Nancyja vodio je Cyril Julien sa 17 poena i devet skokova.