Werder razbio Herthu, Hoffenheim vratio vrh

Petar Plevnik • subota, 01.11.2008.

I ovu su subotu strijelci u Bundesligi bili iznimno raspoloženi u okviru 11. kola. Hoffenheim je novom uvjerljivom pobjedom vratio lidersku poziciju, Werder je u derbiju kola s 5:1 pregazio Herthu, dok je HSV iznenađujuće lako poražen u Hannoveru...

Iako mu iz kola u kolo predviđaju pad, Hoffenheim i dalje nastavlja s uvjerljivim igrama. Protiv slabašnih gostiju iz Karlsruhea momčad Ralfa Ragnicka povela je u 15. minuti, a strijelac je bio tko drugi nego Ibišević. Ipak, samo pet minuta kasnije gosti preko Freisa stižu do 1:1, rezultata s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta na terenu je postojala samo jedna momčad - Hoffenheim. U 67. minuti Obasi na asistenciju Ibiševića vraća "domaćine" u vodstvo, da bi u 75. minuti Ibišević, ovaj put na dodavanje svog sunarodnjaka Salihovića, svojim 13. prvenstvenim pogotkom povisio na 3:1. Furioznih desetak minuta igre Hoffenheima u 78. je minuti pogotkom za konačnih 4:1, uz još jednu asistenciju najboljeg asistenta lige Salihovića, okrunio Obasi

Derbi kola igran je u Bremenu, gdje je u goste Werderu stigla Hertha. U momčad domaćina nakon ozljede vratio se Diego još jednom potvrdivši kako s njim i bez njega Werder nije ista momčad. Već u 14. minuti Brazilac izvodi korner, mladi vratar gostiju Gäng leti u prazno, a lopta u gužvi pogađa gostujućeg Kačara za 1:0 Werdera. Pravu majstoriju omaleni je Brazilac izveo šest minuta kasnije kada s 15-ak metara u padu volej udarcem prebacuje istrčalog Gänga za 2:0. Sjajnih 45 minuta Werdera tri je minuta prije odlaska na odmor pogotkom za 3:0 potvrdio Rosenberg.

Ni početak nastavka nije donio ništa bolje vijesti za Herthu koja u 60. minuti prima i četvrti pogodak, a u strijelce se na asistenciju Diega upisuje još jedan povratnik u momčad Pizarro. Do počasnog pogotka gosti su stigli u 68. minuti nakon što Cicero glavom zabija na ubačaj Voronina iz slobodnog udarca, da bi konačnih 5:1 u 85. minuti glavom na ubačaj Baumanna postavio Pizarro. Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je je Jurica Vranješ u igru ušao u 88. minuti umjesto Diega.

I drugo uzastopno gostovanje momčad HSV-a provela se kao bosa po trnju. Nakon 0:3 na gostovanju kod Hoffenheima, momčad Ivice Olića i Mladena Petrića (obojica su odigrala svih 90 minuta) ovaj je put istim rezultatom poražena u Hannoveru. Domaćini su sjajno otvorili susret i već u petoj minuti Schulz zahvaljujući lošoj intervenciji Rosta udarcem s 20-ak metara dovodi domaćine u vodstvo. 13 minuta kasnije Schlaudraff u pogodak pretvara lijepu kombinaciju s Forssellom za 2:0. Točku na i zaslužene pobjede Hannovera u 79. je minuti postavio Stajner.

Iako su još jednom dobro namučili svoje navijače na Allianz Areni, nogometaši Bayerna upisali su i četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu. Bolje otvaranje susreta Bavarci su okrunili pogotkom Klosea u 25. minuti, da bi Arminia do izjednačenja stigla u 30. minuti nakon što Demichelis u svom 16-ercu ruši Teschea, a Wichniarek pogađa iz 11-erca.

U nastavak susreta Bayern kreće još ofenzivnije, s Podolskim umjesto Schweinsteigera, a pritisak se domaćinima napokon isplatio u 76. minuti kada Ribery preciznim udarcem s desetak matira vraća Bayern u vodstvo. Gosti su u 82. minuti nakon isključenja Teschea ostali s igračem manje, a pobjedu Bayerna dvije je minute kasnije pogotkom iz 11-erca, kojeg je izborio Ribery, potvrdio Podolski.

Odličan tjedan je iza Schalkea, koji se s dva uzastopna gostovanja vratio sa šest bodova. Iako su u Cottbusu od 52. minute igrali s igračem manje, gosti iz Gelsenkirchena u 80. su minuti došli u vodstvo, nakon što Westermann glavom pogađa na ubacivanje Farfana. Pobjedu Schalkea, za koji je do 68. minute igrao Ivan Rakitić, u posljednoj je minuti susreta potvrdio Farfan, nakon što mu je Tremmel prethodno obranio 11-erac. U momčadi Energieja do 83. minute igrao je Stiven Rivić.

Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Kölna, koja je u Stuttgartu s 3:1 bila bolja od istoimenog domaćina. Već u trećoj minuti najbolji strijelac Kölna Novakovič priredio je hladan tuš domaćim navijačima na Gottlieb Daimleru dovevši goste u vodstvo. Isti je igrač u 61. minuti udvostručio prednost gostiju, da bi osam minuta kasnije Hilbert svojim pogotkom vratio nadu domaćinima. Pobjedu Kölna u četvrtoj minuti sudačke nadoknade potvrdio je Portugalac Petit.