Premiership, 11. kolo, 01.11.2008, 18:30 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Liverpool
Liverpool

Marin Vuković • subota, 01.11.2008.

U još jednoj nevjerojatnoj završnici Tottenham je na White Hart Laneu preokrenuo utakmicu u svoju korist i nanio prvi ovosezonski poraz Liverpoolu. U posljednjim trenucima utakmice pobjedu Spursima donio je Roman Pavljučenko i po prvi put ove sezone podigao svoju momčad s dna prvenstvene ljestvice.

Harry Redknapp doista je rođen pod sretnom zvijezdom. Nakon izvanserijskog povratka u sudačkoj nadoknadi utakmice protiv Arsenala, njegovi nogometaši uspjeli su preokrenuti rezultat u srazu s Liverpoolom, premda su veći dio utakmice odigrali u potpuno podređenom položaju.

Oba naša reprezentativca započeli su utakmicu od prve minute, Luka Modrić zamijenjen je u 75. minuti nakon prilično lošeg izdanja zbog vrlo vjerojatnog "zamora materijala", dok je Vedran Ćorluka odigrao vrlo dobrih 90 minuta. Čarli je u svojevrsnom Redknappovom eksperimentu cijelo drugo poluvrijeme igrao na lijevom boku i zaradio posve prolaznu ocjenu.

0:1 Dirk Kuyt

Prepuni White Hart Lane došao je pozdraviti heroje koji su prije nekoliko dana na Emiratesu u posljednjim sekundama utakmice izborili vrijedni remi. Dvije uzastopne utakmice bez poraza podigle su očekivanja među igračima i navijačima Tottenhama, koji su počeli sanjariti o pobjedi nad ove sezone sjajnim Liverpoolom.

Snovi su grubo prekinuti već u trećoj minuti utakmice nakon još jedne u nizu loših reakcija obrane Spursa, lopta je došla do do Dirka Kuyta koji iz gotovo mrtvog kuta šalje bombu "kroz uši" Heurelha Gomesa za rano vodstvo Redsa.

1:1 Jamie Carragher (ag)

Premda osim vodećeg pogotka gosti nisu odigrali nezaboravno prvo poluvrijeme, ipak su s lakoćom kontrolirali situaciju na travnjaku i zatvarali sve prilaze svojem golu. Tottenham u cijelom tom razdoblju nije uspio stvoriti nijednu opasnu situaciju pred vratima Liverpoola, sve do 40. minute. Tada se za udarac iz vrlo teške pozicije izborio Luka Modrić i s ruba kaznenog prostora zaprijetio Pepeu Reini.

Liverpool je iznimno žustro otvorio drugo poluvrijeme, u samo nekoliko minuta dvaput su pogađali okvir Gomesova gola i pogodak je visio u zraku. Spursi su bili na koljenima, Liverpool je dominirao i doista je pitanje kakvim bi rezultatom utakmica završila da Redknappovu momčad nije poljubila sreća.

2:1 Roman Pavljučenko

Nakon kornera u 69. minuti loptu je nes(p)retno glavom u vlastitu mrežu poslao Jamie Carragher i vratio u igru već izgubljene igrače Tottenhama. Uslijedila je paklena završnica u kojoj su Spursi nošeni navijanjem preko 35 tisuća navijača sve češće prijetili vratima Liverpoola i na kraju došli do pobjedničkog pogotka.

U posljednjoj minuti utakmice udarac iskosa uputio je David Bentley, Reina je uspio odbiti loptu, ali na nju natrčava Darren Bent i šalje upotrebljivu povratnu loptu za Romana Pavljučenka. Rus je na pravom mjestu i pogađa nebranjeni dio mreže za konačnih 2:1 i prvi poraz Liverpoola u dosadašnjem tijeku prvenstva.

U samo 90 minuta promijenilo se puno toga. Tottenham više nije posljednja momčad Premiershipa, a Liverpool više nije prvi. Prvenstvo je upravo postalo još neizvjesnije, a Spursi se potpuno vratili u borbu za goli život. I to je Premiership...