Premiership, 11. kolo, 03.11.2008, 21:00 h
Newcastle 2:0 Aston Villa
Aston Villa

Tottenham opet zadnji

Marin Vuković • ponedjeljak, 03.11.2008.

Niti sedam bodova iz tri utakmice nisu bile dovoljne Tottenhamu da završetak jednoga kola dočeka iznad samog dna prvenstvene ljestvice. Newcastle je u posljednjoj utakmici 11. kola svladao Aston Villu i Spurse ponovno gurnuo na 20. mjesto.

Premda su u posljednja tri kola pod vodstvom Harryja Redknappa doživjeli pravi preporod, igrači Tottenhama će utakmicu s našim Dinamom dočekati kao najlošije plasirana momčad engleske Premier lige. Naime, Newcastle je večeras na svom St. James Parku u posljednjoj utakmici 11. kola nadigrao Aston Villu i napravio veliki skok od čak šest mjesta, gurnuvši Spurse na isto ono mjesto na kojem su proveli i proteklih nekoliko tjedana.

Nakon živahnog prvog dijela u kojem je Aston Villa imala svoje prilike, u nastavku je na scenu stupio miljenik domaćih navijača Obafemi Martins. U 60. minuti prizemnim je udarcem s ruba kaznenog prostora donio vodstvo Newcastleu, a zatim je osam minuta prije kraja otklonio sve dvojbe oko pobjednika pogodivši za konačnih 2:0.

Ovim je susretom okončano doista zanimljivo 11. kolo, u kojem su momčadi s dna ljestvice upisale neočekivane pobjede protiv klubova koji su nakon desetog kola bili u samom vrhu. Stoke City je svladao Arsenal, Newcastle slavio protiv Aston Ville, a Tottenham pak bio bolji od dotad neporaženog Liverpoola.