Feyenoord se (napokon) vratio pobjedama

Vedran Babić • nedjelja, 02.11.2008.

Nizozemski div Feyenoord deklasirao je Rodu na gostovanju (4:0) i tako najavio bolje dane, prekinuvši sušu od šest utakmica bez pobjede u 9. kolu Eredivisie. U ostalim dvobojima Volendam je upisao prvu pobjedu sezone protiv De Graafschapa, dok su pred svojim navijačima tri boda uzeli još Vitesse i Utrecht. Drugu gostujuću pobjedu dana odnio je NEC u Rotterdamu kod Sparte...

Nakon što je Roda u prošlom kolu također kod kuće poražena od AZ-a s 2:0, sličan, ali nešto bolniji scenarij ponovio se danas u režiji igrača Feyenoorda. Iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, u rasponu od 53. do 70. minute gosti su postigli četiri pogotka i zamijenili začelje ljestvice trenutnim 13. mjestom s osam bodova.

Strijelci za lanjske osvajače nizozemskog Kupa bili su redom Wijnaldum (17 godina), Fer (18), Makaay i Biseswar (20).

NEC je na pravi način odradio gostovanje kod roterdamske Sparte, savladavši domaćina s 2:0. Ntibazonkiza je u 20. zabio za 1:0, a pobjedu je potvrdio El - Akchaoui u 49. iz jedanaesterca. Sredinom tjedna NEC je slobodan u Ligi Uefa, tako da će igrači Maria Beena imati dovoljno vremena za kvalitetnu pripremu uoči dolaska PSV-a u Nijmegen idućeg vikenda.

Fenjeraš Volendam više nije jedini klub bez prvenstvene pobjede. Za tek četvrti osvojeni bod zaslužan je trijumf od 3:1 protiv De Graafschapa, izboren pogocima u 85. i 86. minuti (Tuyp, Van Dijk). Unatoč pobjedi, Volendam je i dalje posljednjeplasirana momčad Eredivisie.

U derbiju sredine ljestvice Utrecht je kod kuće s 2:0 porazio Heracles (Boussaboun, Van der Gun), dok je Vitesse ostvario i drugu uzastopnu pobjedu s 3:1 protiv Den Haaga.

Domaći sastav je poveo već u prvom napadu pogotkom Van Wolfswinkela, gosti su izjednačili u 19. preko Immera, da bi pobjedu Vitessea ipak donijeli Kolk u 42. i Tarvajarvi u prvoj minuti sučeve nadoknade s bijele točke.