Kranjčar asistirao, Portsmouth slavio

Marin Vuković • subota, 08.11.2008.

Prvi put nakon oporavka od ozljede Niko Kranjčar zaigrao je u početnom sastavu Portsmoutha i svojom asistencijom pomogao Mornarima na putu do pobjede u Sunderlandu. Hull City je pred svojim navijačima doživio neočekivan poraz od Boltona, a West Ham je na Upton Parku bio bolji od Evertona.

Tony Adams doista može reći kako nije imao sreće u prve tri utakmice od preuzimanja dužnosti trenera Portsmoutha. Gotovo sve što je moglo poći po zlu, polazilo je po zlu, bilo da se radi o nes(p)retno primljenim pogocima, sumnjivim sudačkim odlukama ili pak (ne)dosuđenim jedanaestercima, ali mu se u četvrtoj utakmici pod njegovim vodstvom napokon osmijehnula sreća.

Portsmouth je u dramatičnoj završnici odnio bodove s gostovanja u Sunderlandu, premda je već nakon četiri minute igre ponovno bio u nezavidnoj situaciji. Sjajnom asistencijom Andy Reid je prebacio čitavu obranu Portsmoutha, uposlio Djibrila Cissea, koji potom izlazi sam pred Davida Jamesa i donosi rano vodstvo Sunderlandu.

Nakon gotovo dvomjesečnog izbivanja s travnjaka zbog ozljede koju je zaradio u srazu sa Slovenijom, Niko Kranjčar je kroz posljednjih nekoliko kola skupljao minutažu i radio na tjelesnoj pripremi te je u današnjoj utakmici u Sunderlandu napokon dobio priliku od prve minute.

Niko je odigrao dobru, zadovoljavajuću utakmicu u kojoj je dao značajan doprinos pobjedi Pompeya, a iz igre je izašao u 75. minuti. U 51. minuti utakmice naš je reprezentativac uposlio Nadira Belhadja, koji potom krasnim udarcem s 30-ak metara neobranjivo pogađa za 1:1.

Portsmouth je u završnici utakmice krenuo po pobjednički pogodak, što mu se na kraju i isplatilo. U sudačkoj nadoknadi El Hadji Diouf neoprezno ruši Glena Johnsona, nakon čega glavni sudac utakmice pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac sigurno je izveo Jermain Defoe i odveo Portsmouth u gornju polovicu ljestvice.

Nakon sjajnog početka sezone Hull City polako, ali sigurno posustaje u svojoj utrci s velikanima engleskog nogometa. U protekla dva tjedna očekivano su izgubili susrete s Chelseajem i Manchester Unitedom, ali na treći uzastopni poraz, onaj današnji od Boltona, zaista nisu računali. Sastav iz zone ispadanja odnio je bodove s KC stadiona zahvaljujući pogotku Matthewa Taylora u 50. minuti, a svi pokušaji Hull Cityja da do kraja utakmice barem spase jedan bod nisu urodili plodom.

Kada je John Collison u 63. minuti utakmice donio prednost West Hamu u utakmici protiv Evertona, malo je tko očekivao veliki preokret u samo četiri minute nevjerojatne završnice. Međutim, dogodilo se upravo to. Prvo je Joleon Lescott sedam minuta prije kraja donio izjednačenje Evertonu, a Louis Saha zatim golovima u 85. i 87. minuti režirao potpuni preokret za konačnih 1:3.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Liverpool je na Anfieldu bez većih problema svladao West Bromwich Albion i ponovno preuzeo čelnu poziciju na ljestvici, barem do nedjelje kada Chelsea igra svoju utakmicu 12. kola.

Svoje prve prvenstvene pogotke u Liverpoolovom dresu večeras je postigao Robbie Keane, prvoga u 34., a drugoga u 43. minuti. Za visokih 3:0 i konačnu potvrdu sjajnog izdanja zabio je Alvaro Arbeloa u sudačkoj nadoknadi utakmice.

Spomenimo još kako je u igru nakon šest utakmica pauze u drugom poluvremenu ušao i Fernando Torres, uz gromoglasno odobravanje s tribina Anfielda.