Vodeni sportovi

Viktoria i Bura za prvi naslov

Marko Kljaić • nedjelja, 09.11.2008.

Uzvratni susreti polufinala Kupa Hrvatske za žene potvrdili su prolaz ekipa koje su slavile i u prvom susretu. Viktoria je unatoč porazu izborila nastup u finalu. Isto je pošlo za rukom i Buri nakon što je i drugi puta slavila protiv Mladosti...

Riječanke su stigle na gostovanje u Šibenik s dva pogotka zaostatka. Na kraju drugog susreta taj zaostatak pokazao se nedostižnim. Primorje je s minimalnom prednošću završilo prvu četvrtinu. Sljedeće tri vremenske dionice završile su neriješenim rezultatom tako da je Viktoria doživjela minimalan poraz. Unatoč tome, Šibenčanke su se probile u finale gdje će se boriti za prvi naslov u sezoni.

Bazen na Savi ugostio je Splićanke koje su iz prvog susreta donijele dva pogotka prednosti. Bura je golijadom u prve dvije četvrtine stvorila prednost koju Mladost nije uspjela dostići. Za konačno slavlje od 9:8 najzaslužnija je bila Karmela Tvrdić s pet pogodaka. Mladost su u igri u ovom susretu držale Reić-Kranjac s pet i Šehić s tri pogotka.

Kup Republike Hrvatske, drugi polufinalni susreti: Viktoria - Primorje EB 6:7 (2:3, 1:1, 2:2, 1:1), Mladost - Bura 8:9 (1:2, 4:5, 2:1, 1:1).