Hoffenheim poražen u Berlinu

Antonija Pavlić • nedjelja, 09.11.2008.

Dobrim su se pokazale najave igrača i trenera berlinske Herthe koji su prije susreta s vodećim Hoffenheimom bili samouvjereni i složni u jednom - na Olimpijskom će stadionu pobijediti dojučerašnjeg drugoligaša i tako ga direktno skinuti s vrha Bundeslige. Optimizam se pokazao opravdanim, pogodak je Voronina u 70. minuti bio dovoljan za sva tri boda berlinske momčadi s kojima su prizemljili ambicije ovogodišnje senzacije Bundeslige. U drugom su susretu Frankfurt i Stuttgart podijelili bodove (2:2).

Prekinut je impresivan niz senzacije njemačkog prvenstva. Mali Hoffenheim pokleknuo je na gostovanju kod Herthe našeg Josipa Šimunića, a ključan se trenutak zbio u 70. minuti. Tada je tri boda momčadi Herthe donio Andrei Voronin, iako je za glavninu pogotka zaslužan Maximilian Nicu.

Rumunj je sjajno uočio i još bolje dodao do samog Ukrajinca na deset metara, a ovaj rutinirano pogađa donji desni kut Haasovog gola za vrijedna tri boda, nanijevši pritom Hoffenheimu treći poraz u dosadašnjem tijeku prvenstva.

Stuttgart je u drugom susretu današnjeg dana dominirao protiv Frankfurta na WM stadionu, ali nije uspio iskoristiti brojne izgledne prilike te je susret završio podjelom bodova. Švabe tako ni u četvrtoj od pet ligaških dionica nisu uspjele osvojiti sva tri boda, a niti nastaviti niz protiv Frankfurta, protiv kojeg su do danas imali četiri uzastopne pobjede.

Dvostruki je strijelac za domaću momčad bio Liberopoulos dok su za Stuttgart pogodili Lanig i Gomez.