Vodeni sportovi

Mladost rasplakala Jugaše

Hrvoje Vuković • nedjelja, 16.11.2008.

Doslovno u posljednjoj sekundi riješen je najveći hrvatski vaterpolski derbi. U posljednjoj utakmici osmog kola Jadranske lige Mladost je na Savi u dramatičnoj završnici slavila protiv Juga i tako se približila vodećem Jadranu(HN) na samo bod zaostatka...

MLADOST - JUG CO 12:11 (3:4, 2:3, 2:1, 5:3)

Jadranska liga, 8. kolo, Zagreb, Bazen na Savi

Mladost: Pavić, Burić, Babić, Vrdoljak 2, Paškvalin 1, Franković, Herceg 1, Martinić 1, Karač 1, Muslim 2, Hinić 3, Buljubašić, Živković, Lončar 1, trener: Bonačić

Jug CO: Vićan, Vranješ, Bošković 1, Azevedo 1, Joković 2, Smodlaka, Marković 1, Bušlje 2, Ivan Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 2, Nižić, Sandro Sukno 2, trener: Fatović

Igrač više: Mladost 6/14, Jug CO 5/12
Peterci: Mladost -, Jug CO 1/1
Suci: Brguljan (Kotor), D. Adžić (Kotor)

Iako ih za nekoliko dana očekuje puno važniji lov na euroligaške bodove, Mladost i Jug pošteno su se "potukli" u najvećem hrvatskom derbiju i pružili nam lijepo vaterpolsko popodne koje je riješeno tek u posljednjoj sekundi utakmice. Gosti su krenuli u juriš od prve sekunde, Mladostaši su pak tražili pravi ritam i ubrzo su gubili sa 0:2. Kapetan žabaca, Zdeslav Vrdoljak, potom je probudio svoju momčad prvim golom, da bi na drugoj strani Sukno vratio na dva razlike (1:3).

Golijada u prvoj četvrtini nastavljena je preko Hinića koji s igračem više smanjuje na 2:3, da bi potom Sukno iz peterca i Muslim za domaćine s igračem više postavili konačnih 3:4 nakon prvih osam minuta. U nastavku, danas sjajni Pavić drži Mladost u igri, skinuvši 'zicer' Dobudu, no ipak mora po loptu u mrežu, zahvaljujući Azevedu koji pogađa za 3:5. Dubrovčani tu nisu stali, već su još jednom kapitalizirali bolju igru u ovom dijelu za visokih 3:6.

Karač za domaćine i Bušlje za goste drže tri razlike (4:7), a na poluvrijeme se ipak odlazi sa plus dva za Jug, pošto je na 5:7 smanjio Martinić u posljednjoj sekundi. A nakon odmora, druga priča. Bonačić je dobro prodrmao Mladostaše, a rezultat toga su sjajan dalekometni pogodak Muslima i lak pogodak Lončara za 7:7. Dubrovčani su treću četvrtinu odigrali za zaborav, prokockali svakog igrača više, no kakvu takvu prednost ipak im je donio Marković u samoj završnici.

Posljednjih osam minuta pogotkom otvara Hinić za novo izjednačenje 8:8, a ubrzo je i 9:9 nakon što pri minimalnom vodstvu Juga Pavić ponovno skida 'zicer' Dobudu, a na drugoj strani izjednačuje Herceg. Svoj odličan nastup vratar Mladosti malo je pokvario lošom reakcijom kod dalekometnog udarca Bušlje, koji odsjeda u mreži ispod Pavićeve ruke.

Veliku šansu za plus dva, čime bi došli na korak do pobjede, Jugaši su prokockali s igračem više četiri minute prije kraja, da bi potom u kontranapadu Vrdoljak izjednačio na 10:10. U dramatičnoj završnici Pavić dva puta zaredom drži Mladost, obranivši udarac Smodlake sa dva metra i Azevedov lob, a potom slijedi i prvo vodstvo Mladosti minutu i pol prije kraja, kada Hinić s dva metra vara Vićana. Jugaši ponovno drže bod pola minute prije kraja zahvaljujući Jokoviću, ali Zagrepčani imaju posljednji napad i igrača više, a Paškvalin doslovno u posljednjoj sekundi sa dva metra pogađa za veliku i slatku pobjedu Bonačićeve momčadi.