Spahiji druga u nizu

Sanja Čalić • nedjelja, 23.11.2008.

U preostalim susretima desetog kola španjolske lige uspješni su bili Real Madrid Marka Tomasa i Tau Ceramica Stanka Baraća, dok je Valencia na čelu sa Spahijom ostvarila i drugu uzastopnu pobjedu…

Pobjedu na domaćem terenu ostvario je u ovom kolu Real Madrid svladavši Gran Canariju koja se u igri držala sve do posljednjih deset minuta. Upravo su posljednju dionicu Madrižani, predvođeni izvrsnim Reyesom (20 poena, 16 skokova, tri asistencije), najuvjerljivije osvojili te time dodali nova dva boda na svoj konto (95:80). Marko Tomas je pobjedi svoje momčadi pridonio sa četiri poena, skokom i dvije asistencije u 14 minuta provedenih u igri, a najučinkovitiji igrač poražene momčadi bio je Augustine (15 poena, deset skokova).

Iznimno uvjerljiva bila je Tau Ceramica koja je na svom parketu, na krilima Rakočevića (25 poena, tri skoka, tri asistencije), demolirala Murciju s ogromnih 45 poena razlike (105:60). Domaća je momčad dominirala u svim segmentima igre, a naročito u skoku, dok je Murcia izgubila čak 19 lopti. Svi su se igrači u redovima Tau Ceramice uspjeli upisati u strijelce, pa tako i naš Stanko Barać koji je za 18 minuta ubacio osam poena uz tri skoka i asistenciju.

I u ovom su kolu domaće momčadi dominirale na svom parketu, pa je tako i Ricoh Manresa, koja se prilično namučila s Estudiantesom (68:60), ostvarila pobjedu, dok je Granada, unatoč tome što je u prvoj dionici postigla svega devet poena, na kraju slavila nad Alta Gestion Fuenlabradom (71:63). U neizvjesnoj borbi Bruese i Zaragoze domaća je momčad u posljednjoj četvrtini ostvarila prednost ključnu za pobjedu i osvojila nove bodove (77:67).

U posljednjem susretu dana Pamesa je gostovala kod posljednjeplasiranog Cajasola koji je Spahijinoj momčadi pružao vrlo dobar otpor (69:74). Valencia je svoje protivnike u prvoj dionici limitirala na svega devet postignutih poena, čime je došla do prednosti koju je povećala do odlaska na odmor, a upravo je to vodstvo i presudilo pobjednika, jer je Cajasol do kraja susreta svoj poraz tek uspio ublažiti. Uvjerljivo najučinkovitiji u redovima Valencije bio je Perović (20 poena, devet skokova, dvije asistencije) koji je uz Mirallesa jedini imao dvoznamenkasti učinak.