Olympiacos i Unicaja uspješni na gostovanjima

Bernard Jurišić • četvrtak, 27.11.2008.

Grčki Olympiacos i španjolska Unicaja ostvarili su važne gostujuće pobjede u Ciboninoj Skupini A Eurolige. Momčad Nikole Vujčića namučila se u Le Mansu više nego što se to očekivalo, a Unicaja je utišala 11.000 izraelskih navijača u Tel Avivu...

Le Mans je bio samo četiri sekunde udaljen od senzacije protiv Olympiacosa. Vodili su 87:85 desetak sekundi prije kraja, no grčka momčad imala je napad. Lynn Greer uzeo je loptu i izborio prekršaj, realizirao oba slobodna bacanja 4 sekunde prije kraja i odveo utakmicu u produžetak. Tamo francuski predstavnik nije imao šansi, Grci su pobijedili 93:98 i vratili se na vrh skupine.

Greer je bio prvi igrač susreta s 26 ubačaja i 4 osvojene lopte, Halperin je imao 15 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a Bourousis uz 13 poena dohvatio 11 lopti. Naš Nikola Vujčić na parketu je proveo 18 minuta i ubacio 7 poena uz 1 poen i 2 asistencije.

Unicaja je pobjedom u Tel Avivu pokvarila novi povratak Pinija Gershona na klupu Maccabija. Španjolska momčad vodila je od samog početka, imali su i 15 poena prednosti, no Maccabi se primaknuo na 72:75 dvije i pol minute prije kraja. Dalje od toga nije mogao, Unicaja je mirno privela utakmicu kraju i pobijedila 73:80.

Prvi strijelac susreta bio je Thomas Kelati s 23 poena, Jimenez je uz 15 poena dodao i 7 skokova. Kod domaćina se trsio povratnik nakon ozljede Carlos Arroyo s 14 poena, 6 skokova i 5 asistencija, no ostatak momčadi nije bio raspoložen.