Bundesliga, 15. kolo, 28.11.2008, 20:30 h
Hertha Berlin 2:1 Köln
Köln

Srbi razveselili Berlin

Petar Plevnik • petak, 28.11.2008.

U prvom susretu 15. kola Bundeslige Hertha je na krilima srpskog dvojca Gojko Kačar - Marko Pantelić u Berlinu svladala Köln te tako privremeno došla na drugo mjesto, sa samo bodom zaostatka u odnosu na vodeći Hoffenheim...

Domaćini, u čijem je sastavu svih 90 minuta vrlo dobro igrao Josip Šimunić, prvu su prigodu propustili u 15. minuti, kada nakon ubačaja Voronina Gojko Kačar puca glavom, no njegov udarac odlično brani Mondragon. Više sreće srpski je reprezentativac imao u 24. minuti kada se u ulozi asistenta ponovno našao Voronin, a Kačar iz blizine pogađa praznu mrežu za vodstvo Herthe.

Köln je do izjednačenja umalo stigao samo šest minuta kasnije kada Brečko fantastičnim udarcem s gotovo 30 metara pogađa gredu Drobnya. Ono što nije uspjelo jednom Slovencu, je drugom u posljednoj minuti prvog dijela. Ehret je neometan ubacio u 16-erac Herthe, a Novakovič glavom s desetak metara zabija za 1:1.

Nastavak susreta donio je blagu dominaciju Hertha, a najbliže drugom pogotku Berlinčani su stigli u 58. minuti, no Ehret s gol linije izbacuje udarac Cicera glavom. U 69. minuti domaći trener Lucien Favre shvaća da je vrag odnio šalu te u igru umjesto Cicera uvodi svog enfant terriblea Marka Pantelića, koji se švicarskom treneru odužio u 86. minuti. Ebert je izveo udarac iz kuta, a Pantelić podmeće glavu na prvoj vratnici i sjajnim pogotkom donosi Herthi pobjedu.