Fulham zaključao vrata na Villa Parku

Marin Vuković • subota, 29.11.2008.

U najzanimljivijoj utakmici subotnjeg dijela 15. kola Premiershipa, Aston Villa je propustila na Villa Parku svladati Fulham i tako potvrditi niz sjajnih rezultata proteklih tjedana. Sunderland je pretrpio novi uvjerljivi poraz, a bivši drugoligaši Stoke City i Hull City podijelili su bodove.

Prva polovica 15. kola engleske Premier lige odigrana je u subotnje poslijepodne, no prava nas uzbuđenja očekuju tek sutra kada su na rasporedu dva velika gradska derbija i nastupi klubova u kojima igraju hrvatski reprezentativci. U najzanimljivijem dvoboju današnjeg programa Aston Villa i Fulham su u Birminghamu odigrali neodlučeno 0:0, čime će zasigurno biti zadovoljniji gosti iz Londona.

Niz odličnih rezultata Aston Villu je nakon prošloga kola doveo do četvrtog mjesta Premier lige, a produžetak toga niza tražili su u današnjoj utakmici s Fulhamom, koji u gostima doista ne briljira. Na žalost domaćih navijača domaćin je propustio brojne prilike i zaista je nevjerojatno kako su obje mreže nakon 90 minuta ostale netaknute.

Posebno opasni nogometaši Aston Ville bili su nakon ubačaja u šesnaesterac, preko kojih su i stvorili nekoliko stopostotnih prilika, a s dva promašaja istaknuo se i kapetan domaće momčadi Gareth Barry. Najbolju priliku gostiju propusio je Clint Dempsey, čiju je bombu iskosa obranio Brad Friedel.

Sunderland je odlično otvorio susret s Boltonom i već u 11. minuti golom Djibrila Cissea došao do prednosti, ali se potom potpuno izgubio u moru obrambenih pogrešaka i doživio uvjerljiv poraz. Gosti su samo sedam minuta kasnije izjednačili pogotkom Matthewa Taylora, a do kraja prvog poluvremena još su dvaput zatresli mrežu Craiga Gordona.

U 21. minuti Gary Cahill se našao na pravom mjestu nakon loše reakcije domaće obrane, a šest minuta prije odlaska na odmor Johan Elmander donosi Boltonu nedostižnih 1:3. U nastavku utakmice malo se toga promijenilo što se odnosa snaga tiče, a gosti su u 55. minuti drugim pogotkom Elmandera samo potvrdili već ionako visoku pobjedu.

Na stadionu Brittania sastala su se dva prošlosezonska drugoligaša, Stoke City je ugostio Hull City. Njihov prvi ovosezonski ogled u najvišem rangu engleskog nogometa završen je miroljubivom podjelom bodova, što je Hullov niz bez pobjede produžilo na čak šest utakmica.

Hull je u vodstvo došao u najboljem mogućem trenutku, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Nakon visoko ubačene lopta u šesnaesterac domaćina lopta je došla do Marlona Kinga koji s desetak metara trese mrežu domaćina. U nastavku utakmice Stoke je ipak stigao do izjednačenja, s bijele točke u 73. minuti bio je precizan Ricardo Fuller.

West Bromwich Albion je na gostovanju u Wiganu zabio prvi pogodak nakon 344 minute posta, ali do pobjede koja bi ga izvukla iz zone ispadanja ipak nije uspio doći. Vodeći pogodak Ishmaela Millera iz 47. minute u potpunosti su anulirali Henri Camara u 61. i Emmerson Boyce u 87. minuti.

Strijelci nisu bili raspoloženi u Middlesbroughu, gdje je Newcastle izborio treći uzastopni remi i uspio se izvući iz zone koja vodi u drugu ligu. Posljednji put sraz ovih dviju momčadi završen je rezultatom 0:0 prije davne 34 godine. Brojač danas kreće ispočetka.

Sutra nas očekuje iznimno zanimljivo poslijepodne s dva velika gradska derbija. U 14:30 sati na Eastlandsu se sastaju Manchester City i Manchester United, a odmah zatim u 17 sati na Stamford Bridge će istrčati nogometaši Chelseaja i Arsenala. U pogonu će biti i klubovi naših reprezentativaca, Portsmouth dočekuje Blackburn, a Tottenham ugošćuje Everton.