Premiership, 15. kolo, 01.12.2008, 21:00 h
Liverpool 0:0 West Ham
West Ham

Liverpool "nulom" do vrha

Marin Vuković • ponedjeljak, 01.12.2008.

Premda nisu uspjeli u naumu da s tri boda protiv West Hama stvore opipljiviju prednost nad Chelseajem, nogometaši Liverpoola neodlučenim su rezultatom ipak zauzeli čelnu poziciju.

Anfield je večeras, u posljednjoj utakmici 15. kola Premiershipa, očekivao pobjedu koja bi dala dodatni vjetar u jedra momčadi Liverpoola, koja se nada prvoj tituli prvaka nakon 18 godina posta. Nakon isteka 90. minute i posljednjeg sučeva zvižduka frustracija se na tribinama mogla osjetiti u zraku, Liverpool je propustio veliku priliku i odigrao tek mršavih 0:0 s gostima iz Londona.

Iako su tijekom cijelog susreta dominirali i stvarali prilike, nogometašima Liverpoola malo je toga večeras polazilo od ruke. Štoviše, u prvom poluvremenu najbliže pogotku bio je upravo West Ham, snažan udarac Craiga Bellamyja uzdrmao je vratnicu i ostavio domaće navijače bez daha.

Obrana West Hama s vratarom Robertom Greenom na čelu uspjela je sačuvati svoju mrežu i u nastavku, pa je s podjelom bodova Liverpool izbio na čelo Premiershipa, prednost ispred Chelseaja međutim iznosi tek jedan bod. Čini se kako su u 15. kolu najveći dobitnici Manchester United i Arsenal koji su znatno smanjili zaostatak za vodećim dvojcem.