U 10. kolu Jadranske lige Mladost je odigrala vrhunski protiv inferiornih Slovenaca te se iskupila za slabiju partiju protiv Jadrana u prošlome kolu, dok je Budvanska Rivijera deklasirala splitski Jadran. Jug je uz dosta muke svladao Šibenik, dok je Mornar bio bolji od Medveščaka...

MLADOST – ROKAVA KOPER 26:3 (6:0, 5:0, 8:1, 7:2)

Mladost: Jurin, Burić 3, Babić 3, Kučević, Paškvalin 2, Franković 1, Herceg 1, Martinić 2, Karač 1, Muslim 3, Hinić 3, Buljubašić 3, Živković 1, Lončar 3. Trener: Bonačić.

Rokava Koper: Grzentič, Kavčić 1, Andraž Verač, Berce, Blaž Verač 1, Kancijanić 1, Galič, Bukovac, Turina, Černeka, Crnica, Smolnik 1. Trener: Cetin.

Igrač više: Mladost 6/9, Rokava Koper 1/11
Peterci: Mladost -, Koper -
Suci: Radonjić (Ljubljana), Blažić (Rijeka)

Utakmica između Mladosti i Kopra započela je u 13 sati. Razlog tome jest gostovanje mladostaša kod Barelonete u sljedećem kolu Eurolige koje je na rasporedu 13. prosinca. Taj će ogled započeti točno u podne pa je strateg Mladosti, Ozren Bonačić, odlučio već sada započeti s procesom prilagodbe tom terminu. No, krenimo redom.

Žapci su nadmašili sami sebe i rekordnu pobjedu Jadranske lige koja datira iz 5. kola kada je u Zagrebu “pao“ POŠK rezultatom 21:2. Prvi je mrežu Slovenaca zatresao Marko Martinić koji mijenja ozlijeđenog Srđana Antonijevića. Izuzev potonjeg, u sastavu mladostaša nije bilo niti prvog vratara Josipa Pavića te kapetana momčadi Zdeslava Vrdoljaka. Naime, njih je strateg Mladosti odlučio odmoriti te pružiti priliku mlađim igračima.

I bez prvog vratara i kapetana, izabranici Ozrena Bonačića djelovali su uvjerljivo te podjednako odlučno u obrani i napadu. U prilog tome ide podatak da su prvi gol primili tek minutu prije kraja treće četvrtine pri rezultatu 17:0. Napomenimo i to, da se u redovima Zagrepčana čak šestorica igrača mogu pohvaliti s po tri pogotka na svom kontu.

MORNAR BS - MEDVEŠČAK 7:5 (2:0, 1:0, 1:2, 3:3)

Jadranska liga, 10. kolo

Split, Bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Marinić Kragić, Čorušić, Mataić, Zeljak 1, Jerkobić, Vojković, Kalebić, Krnić 2, Marelja, Kovačić, Ban 2, Bebić 1. Trener: Joško Kreković.

Medveščak: Selem, Burić, Milaković 1, Čule, Lugović 1, Benić, L. Kolar, Perković 2, Vegar, Curiš, Ćuk, Blažević, Farkaš, Geratović. Trener: Tino Vegar.

Suci: Rakovec (Ljubljana), Savinović (Dubrovnik)

Delegat: Hebel (Zagreb)

U pogreškama obilježenoj utakmici, Mornar je ipak upisao četvrtu pobjedu savladavši zagrebački Medveščak 7:5. Splićani su već u ranoj fazi utakmice preuzeli prednost, koju su umalo prokockali minutu i pol prije kraja susreta, kada se Medveščak približio na 6:5.

Najbolji strijelci momčadi Joška Krekovića bili su Krnić i Ban sa po dva gola, a dobre role odigrali su i vratari dvaju momčadi, Brzica i Selem. Kod gostiju Perković je bio jedini dvostruki strijelac. Zahvaljujući ovom trijumfu Mornar se sada nalazi u zlatnoj sredini ljestvice na šestom mjestu, dok je Medveščak osmim porazom ostao deseta momčad lige.

BUDVANSKA RIVIJERA - JADRAN ST 17:3 (6:1, 3:0, 4:0, 4:2)

Jadranska liga, 10. kolo, Budva, Bazen ŠRC Budva

Budvanska Rivijera: Šefik, Trajković 2, Ćirić, Dončić, Gak 3, Tičić 3, Barba 1, Uskoković 3, Aoyagi 1, Gor Nagy 2, Vukić 1, Franičević 1, Todorović, Milanović, trener: Đuho

Jadran ST: Škiljo, Čorvilo, Vukić, Delaš, Bezić, Brnas 2, Jelavić, Maras, Kuzmanić 1, Blažević, Banovac, Tomašević, Bilčić, Pleić, trener: Jurčević

Igrač više: Budvanska R. 5/9, Jadran ST 0/4
Suci: D. Adžić (Kotor), Radičević (Dubrovnik)

Iako su protiv Mladosti došli nadomak pobjede i vjerojatno najvećeg iznenađenja Jadranske lige, vaterpolisti splitskog Jadrana danas se nisu proslavili u gostima kod Budvanske Rivijere. Domaćini, koji već dulje vrijeme pokušavaju pronaći pravu formu, potpuno su nadigrali Splićane i ostavili ih na samo tri pogotka u cijeloj utakmici.

Već nakon prve četvrtine domaćini su došli do visokih 6:1, nakon čega je bilo samo pitanje s koliko će razlike crnogorski sastav doći do nova dva boda. Na kraju, uvjerljivih 17:3 za izabranike Veselina Đuhe uz po tri pogotka Gaka, Tičića i Uskokovića. Kod Jadrana, jedini dvostruki strijelac bio je Brnas.

PRIMORAC – PRIMORJE EB 13:8 (2:2, 3:1, 4:2, 4:3)

Jadranska liga, 10. kolo, Kotor, SRC 'Nikša Bućin'

Primorac: Radić, Draško Brguljan, Crepulja 1, Petrović 1, Steinmetz 1, Zatovič 2, Kiss 3, Pasković 2, Pavlović 3, Molišević, Drašković, Šetka, Čučković, Kralj, trener: Perović

Primorje EB: Križanec, Glavan, Car 1, Krapić 3, Grabovac, Sušanj, Tiškivski 2, Brala, Vrlić, Barać 1, Beltrame, Bratić 1, Jurišić, Krizman, trener: Roje

Igrač više: Primorac 4/11, Primorje EB 5/9
Suci: Periš (Split), Matijašević (Herceg Novi)

Ove godine Riječani bilježe vrlo solidne rezultate, no crnogorski prvak Primorac ipak je bio prevelik zalogaj, pogotovo u njihovom bazenu u Kotoru. Primorje je na samom početku sustiglo prednost od 2:0, vratilo se na 2:2, no to je ujedno bilo i posljednje izjednačenje u utakmici. Kotorani su se polako odvajali, do poluvremena ponovno otišli na plus dva (5:3), da bi do kraja treće četvrtine stekli neuhvatljivs četiri gola prednosti (9:5).

Do kraja utakmice domaćini su povećali razliku na plus pet i susret završili u svoju korist s konačnih 13:8. Kod Primorca su se razigrali Kiss i Pavlović sa po tri pogotka, dok je isto toliko u riječkom sastavu postigao Krapić.

POŠK – JADRAN CKB (HN) 6:21 (3:7, 2:4, 0:5, 1:5)

Jadranska liga, 10. kolo, Split, Bazen u Poljudu

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša, Barbarić 2, Lušić, Kujačić, Scherbl, Bilić, Rabadan 1, Delić 1, Crnčević 1, Bokavšek 1, Jelovina. Trener: Školneković.

JADRAN CKB (HN): Perčinić, Sekulić 1, Graham 1, Elez, Vukčević 1, Radović 1, Jelača 2, Gojković 3, Ivović 10, Pejaković 1, Premuš 1, Klikovac, Kovačević, Vrbica. Trener: Mustur.

Igrač više: POŠK 2/7, Jadran HN 1/4
Peterci: POŠK -, Jadran HN 2/2
Suci: Milinović (Split), Tiozzo (Split)

Jedini klub bez bodova ugostio je trenutnog lidera Jadranske lige, Jadrana, i poslužio istoimenom crnogorskom klubu kao svojevrstan trening. Teško će Splićani prikazanom igrom do prve pobjede ove godine budući da im preostaje još gostovanje kod dubrovačkog Juga u prosincu. Nakon prosinačke utakmice slijedi stanka te se natjecanje nastavlja početkom siječnja.

Sama utakmica nije ponudila napetost. U prvim dvjema četvrtinama POŠK je, donekle, držao priključak, no brzo je uslijedilo “otriježnjenje“. Najbolji strijelac 10. kola te ujedno i dosadašnjeg dijela natjecanja, Aleksandar Ivović, matirao je domaćeg vratara Bujasa ravno deset puta. Kod domaćina se istaknuo drugi strijelac lige, Toni Barbarić, s dva pogotka te sada na svom kontu bilježi 25 pogodaka.