Vodeni sportovi

Jug slavio u Crnici

Ivana Jurica • nedjelja, 30.11.2008.

Vaterpolisti Jug CO-a došli su do pobjede na bazenu u Crnici rezultatom 7:6. Domaći vaterpolisti pružili su odličan otpor viceprvacima Hrvatske. No, susret je obilježio desetominutni prekid u trećoj četvrtini u kojem su u glavnoj ulozi bili suci …

Šibenik NCP – Jug CO 6:7 (2:2, 1:2, 1:2, 2:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 400

Šibenik NCP: Moses (10 obrana), Šutalo, Maškarić, B. Letica, Brlečić, Škorić, Španja, Brkić 3(2), Sutić 1, S. Letica 2, Vuleta, Samodol, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Jug CO: Vićan (9 obrana), Vranješ, Bošković 2, Azevedo 1, Joković, Smodlaka 1, Seman, Bušlje, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 2, Nižić, S. Sukno 1, trener: Elvis Fatović.

Peterci: Šibenik NCP 2/2, Jug CO -

Igrač više: Šibenik NCP 1/9, Jug CO 5/10

Tri osobne pogreške: Dobud 20', B. Letica 28', Bušlje 32'

Suci: A. Brala (Rijeka) i A. Adžić (Kotor)

Prvi su do pogotka došli domaći vaterpolisti: Nikola Sutić prvi je naciljao mrežu Jugova vratara Vićana. Dubrovčani vrlo brzo dolaze prvo do izjednačenja golom Mihe Boškovića iz kontre, a nakon toga i do prednosti golom Amerikanca Azeveda, također iz kontranapada. Nakon prvih osam minuta rezultat je ipak bio izjednačen jer je domaći kapetan Brkić pogodio za 2:2 s istekom vremena.

Miho Bošković novu prednost jugašima donosi početkom druge četvrtine, nakon isključenja Borisa Letice. A već u idućem napadu Sandro Sukno koristi novog igrača više i pogađa za 4:2. Do kraja prvog poluvremena Šibenčani uspjevaju smanjiti na 3:4 golom Slavka Letice s igračem više.

Preciznim izvođenjem peterca na početku treće četvrtine Brkić svojoj momčadi donosi novo izjednačenje (4:4). Imaju domaći priliku i za vodstvo s igračem više, no, Vićan (koji je u prvom poluvremenu imao samo jednu obranu) u istom napadu fantastično brani čak četiri udarca domaćih igrača. Na suprotnoj strani za vodstvo gostiju od 5:4 pogađa Obradović (nakon obostranog isključenja Maškarića i Dobuda, isključen je i domaći centar Brlečić).

Nakon samo tri i pol minute u trećoj četvrtini gužva u bazenu. Došlo je do međusobnog udaranja, a suci su na kraju s pravom zamjene isključuli gostujućeg Sandra Sukna i domaćeg Nikolu Samodola. Izazvalo je to prosvjede prvenstveno domaće klupe koja je tvrdila da u trenutku koflikta Samodol uopće nije bio u bazenu. Došlo je do prekida od 10-ak minuta u kojem su se suci Brala (Rijeka) i Adžić (Kotor) nekoliko puta konzultirali, pa su nakon nekog vremena i poništili prvotnu odluku o isključenjima Samodola i Sukna. Nakon toga igra se nastavila, ali suci nisu više držali konce igre u svojim rukama. Dopuštali su preoštru, gotovo ratničku igru na centarskim pozicijama.

Igra se nastavila, a priliku za izjednačenje propustio je realizirati Brlečić. Točnije Vićan je obranio čisti zicer domaćem centra u situaciji kad su Šibenčani imali igrača više. Do kraja treće četvrtine Jug je preko Smodlake s igračem više stigao do dva pogotka prednosti (4:6).

Početkom posljednjih osam minuta Jug preko Obradovića dolazi do vodstva od 7:4. Slavko Letica smanjuje na 5:7, a konačan rezultat postavlja Edi Brkić iz peterca.

Najefikasniji u domaćim redovima bio je s tri gola Edi Brkić, dok su kod Dubrovčana najefikasniji bili Bošković i Obradović sa po dva gola.