Primera División, 13. kolo, 29.11.2008, 20:00 h
Getafe 3:1 Real Madrid
Real Madrid

Real pao u predgrađu

Borna Rupnik • subota, 29.11.2008.

Nogometaši Getafea već su u prvom susretu 13. kola španjolske Primere priredili senzaciju, svladavši na domaćem terenu svoje slavne susjede rezultatom 3:1. Berndu Schusteru na kormilu Reala nove su brige, osim poraza, zadale i dvije nove ozljede...

Ozljedama prošarani Real otputovao je samo predgrađa Madrida, na noge četrnaestoplasiranom Getafeu. Obrana u kojoj su zaigrali Miguela Torres, Pepe, Sergio Ramos i Marcelo popustila je već u drugoj minuti susreta. Loptu je u šesnaesterac dobro nabacio Jaime Gavilan, a iza leđa Ikera Casillasa poslao ju je Juan Angel Albin.

Ubrzo su pokušali uzvratiti Javier Saviola i Raul, no njihovi su pokušaji bili neprecizni, dok je Getafe priliku za povećanje vodstva propustio u brzom protunapadu, kada je udarac Cosmina Contre prohujao tik iznad grede. A Realovi su liječnici u 17. minuti dobili novog pacijenta: zbog ozljede je morao izaći Wesley Sneijder, a njegovo je mjesto zauzeo Rafael van der Vaart.

Sredinom prvog dijela obje su momčadi stvarale dobre šanse, no najviše je uzdaha Bernda Schustera izazvala, više nije teško pogoditi - još jedna ozljeda. Umjesto Miguela Torresa ušao je Michel Salgado. A bez obzira što je njemački strateg na klupi Kraljevskog kluba rekao svojim igračima za vrijeme odmora, palo je u vodu opet nakon samo dvije minute igre.

Toliko je, naime, trebalo Juanu Albinu da svojim drugim pogotkom udvostruči vodstvo Getafea. Brzim protokom lopte na lijevoj se strani kaznenog prostora otvorilo malo prostora, kojeg je Albin prizemnim udarcem iskoristio na najbolji mogući način. No, uslijedio je pritisak Reala, koji se isplatio u 55. minuti. Guti je proigrao Javiera Saviolu, koji desnom nogom savladava vratara Abbondanzierija i smanjuje na 2:1.

Nakon toga se igra obje momčadi počela raspadati, što je izvrsno odgovaralo domaćim nogometašima. Konačna potvrda velike pobjede stigla je osam minuta prije posljednjeg sudačkog zvižduka, kada je Uche Ikechukwu, koji je nakon sat vremena igre zamijenio Soldada, na semaforu ispisao 3:1. Dodavač je bio Juan Albin, definitivno prvo ime večerašnjeg susreta.

Real je ovim neplaniranim porazom ugrozio svoje drugo mjesto na tablici, dok se Getafe barem do sutra uspeo u gornju polovicu ljestvice španjolskog prvenstva.