Primera División, 13. kolo, 29.11.2008, 22:00 h
Sevilla 0:3 Barcelona
Barcelona

Barcelonin parni valjak

Borna Rupnik • nedjelja, 30.11.2008.

Derbi u Sevilli pokazao je kako je Barceloninih prošlotjednih 1:1 protiv Getafea bila samo žuta minuta. Momčad Seville inače je vrlo neugodan domaćin, ali protiv ovakve Barcelone nisu imali niti mrvicu šanse...

Najzanimljivija utakmica 13. kola španjolskog prvenstva igrala se večeras na Sanchez Pizjuanu. Petoplasirana Sevilla dočekala je vodeću Barcelonu, a eventualnom bi se pobjedom Andalužani Kataloncima primakli na samo dva boda zaostatka. Stoga je domaći trener Manolo Jimenez na travnjak poslao obojicu svojih udarnih napadača, Frederica Kanoutea i Luisa Fabiana.

No, niti Josep Guardiola nije došao igrati na bod: u napadu Barcelone zaigrali su Lionel Messi, Thierry Henry i Samuel Eto'o. Pokazalo se kako je Guardiola ipak nadmudrio svog kolegu, jer je upravo Kamerunčevim pogotkom Barcelona došla u vodstvo. Kada je u 20. minuti lopta došla do najboljeg strijelca lige u samom središtu kaznenog prostora, spasa za Andresa Palopa više nije bilo.

A jednom kada Barcelona dođe u prednost, loptu može držati do besvijesti. U to su se uvjerili i nogometaši Seville, koji su svaki svoj napad morali dobro iskoristiti. Međutim, domaćim napadačima to nije polazilo za rukom, a najbliže je došao Kanoute pogodivši prečku dvije minute prije kraja prvog dijela.

U nastavku je Jimenez probao i s mladim Diegom Capelom, no prilike su se redale pred golom njegovog sastava. Sevilla je tek jednom ozbiljnije zaprijetila preko Luisa Fabiana, ali njegov udarac nije bio precizan. Sve dvojbe oko pobjednika u 78. minuti otklonio je Lionel Messi, kojem je glavom dodao Xavi, a genijalni je Argentinac loptu sa šesnaestak metara poslao u donji desni kut Palopovog gola.

Četiri minute prije kraja isključen je Luis Fabiano, a priliku s igračem više iskoristio je ponovno Messi u posljednoj minuti utakmice, pogodivši iz vrlo teškog položaja. Barcelona je s nova tri boda pratiteljima barem do sutra odmakla na šest bodova prednosti.