Lottomatica "zaboravila" pobjeđivati

Vedran Babić • ponedjeljak, 01.12.2008.

Već četvrtu prvenstvenu utakmicu zaredom košarkaši Lottomatice bivaju poraženi. Sinoć su u 8. kolu talijanske lige kod kuće izgubili od La Fortezze nakon produžetaka 86:80. Vodeća momčad prvenstva, Montepaschi, nastavila je s maksimalnim učinkom i u gostima kod Bielle, dok su dvije preostale euroligaške momčadi, Armani Jeans i Air Avellino, upisale polovičan učinak...

Nakon što su u sezonu ušli stopostotno - s četiri pobjede iz četiri utakmice, Jasmin Repeša i njegova Lottomatica naredna četiri kola ne znaju za pobjedu u talijanskom prvenstvu. Čini se kako su naporne utakmice u Euroligi (omjer 4-1) učinile svoje i da zbog toga performance u domaćem prvenstvu postaju sve lošije. To je sinoć iskoristila drugoplasirana La Fortezza iz Bologne.

Utakmica je cijelim svojim tijekom bila ravnopravna, s tim da je Lottomatica ulaskom u posljednju minutu imala prednost od 69:63. Produžetke je košem za 70:70 osigurao najbolji pojedinac gostiju Earl Boykins (20 koševa, sedam asista). U narednih pet minuta s(p)retniji su bili košarkaši La Fortezze te su iz glavnog grada Italije uzeli šestu prvenstvenu pobjedu, što ih još uvijek čini prvim pratiteljima Montepaschiju, koji je ostvario i osmu pobjedu.

Dvostruki branitelji naslova su sa 102:85 bili bolji od Angelico Bielle, pretposljednjeg sastava lige. Montepaschi je već na kraju prve četvrtine trasirao naizgled lagani put ka pobjedi (27:15), da bi se domaćini serijom 11-2 početkom drugog poluvremena primakli na svega 53:54 i zakomplicirali život svojim suparnicima. Idućih nekoliko minuta vladala je rezultatska neizvjesnost, ali su gosti ipak u posljednju dionicu ušli s devet koševa prednosti, što im je bilo dovoljno za, u konačnici rutiniranu pobjedu.

Najefikasniji kod Montepaschija bili su Romain Sato s 21 i Ksistof Lavrinovic s 19 koševa, dok su Biellu predvodili James Gist i Joe Smith sa po 18.

Armani Jeans je nakon premijernog slavlja u Euroligi polovicom tjedna, upisao i četvrtu prvenstvenu pobjedu savladavši Rieti s 80:66, a iste sreće nije bio Air Avellino koji je u gostima kod Montegranara ostao kratak - 81:76. Za pobjednike su izvrsno odigrali Brandon Hunter (25 koševa, devet skokova,) i Kiwane Garris (21 koš, sedam asistencija), a Chris Warren ponovno je bio najbolji u redovima Avellina (24 koša, sedam skokova).

U ostalim susretima Teramo je ostvario petu pobjedu protiv Scavolinija, a Eldo je nanio već sedmi poraz Snaideru, kojega čeka mukotrpna borba za ostanak u najelitnijem društvu talijanske košarke.