Može Popović i s klupe

Goran Markuš • utorak, 02.12.2008.

Susreti prve četiri skupine Eurokupa, što se samih ishoda tiče, nisu pružali neka veća iznenađenja. Iako se niti jednom hrvatskom košarkašu ne može zamjeriti za posebno loš nastup u drugom kolu borbe po skupina valja posebno istaknuti još jednom odličnog Marka Popovića koji je u igru ušao s klupe da bi se sa 15 poena još jednom pokazao kao najefikasniji igrač Unicsa...

Skupina A

Izuzev susreta između Zadra i Rige koji je, nažalost, pripao odličnim Latvijcima danas je odigrana i utakmica između Maroussija i Choralea iz koje domaćin izlazi kao pobjednik oporavivši se od prošlotjednog poraza protiv Zadra.

Već na samom startu najefikasniji Loukas Mavrokefalides (23 poena, 9 skokova) predvodi domaćine do solidnih osam poena da bi se na leđima Chrisa Monroea (22 poena, 6 skokova) i Curtisa Sumptera (21 poen) Chorale odupro i do poluvremena smanjio zaostatak na minimalan jedan poen.

Međutim, dok Loukas u nastavku dobiva podršku svojih suigrača, ponajviše Konstantinosa Charalampidisa (17 poena) i Williama Amara Keysa (16 poena) dvojac iz Choralea ostaje usamljen što ih stoji prvog ovosezonskog poraza u Eurokupu.

Skupina B

U ovoj skupini iznenađenja nije bilo. U nama zanimljivijem susretu između Unicsa i Baronsa domaćini su nakon vrlo izjednačene prve četvrtine preuzeli kontrolu nad igrom i do poluvremena pobjegli već na solidnih osam poena prednosti koji do kraja susreta rastu na velikih 21 poen razlike.

Ponovno najbolji igrač Kazana bio je naš Marko Popović koji je za 23 minute na terenu skupio 15 poena, tri skoka i četiri asistencije dok je Krešimir Lončar svojih 17 minuta iskoristio za četiri poena, četiri skoka i jednu krađu lopte. Kod Baronsa uvjerljivo najefikasniji bio je Demetrius Alexander (17 poena, 11 skokova).

U drugom susretu skupine B, onom između Dinama iz Moskve i Lukoila domaćini predvođeni Travisom Hansenom (23 poena, 8 skokova) i samo jednim u nizu svojih bivših NBA-evaca, Boštjanom Nachbarom (14 poena, 4 skoka) rade 20 poena prednosti već nakon uvodnih deset minuta i smirenom igrom dolaze do druge uzastopne pobjede u Eurokupu. Riste Stefanov (18 poena) - Andrew Adeleke (16 poena, 10 skokova) je vodeći dvojac Lukoila koji se sam večeras ipak nije mogao suprotstaviti vrlo raspoloženim Rusima.

Skupina C

Le Havre našeg Slavena Rimca (3 minute, promašena trica) doživio je drugi poraz u Eurokupu. Od domaćina ovog je puta bolji bio Bešiktaš koji na leđima Ozera Cevhera (15 poena, 9 skokova), Jimmya Baxtera (18 poena, 5 skokova) i sjajnog asistenta Mirea Chatmana (9 poena, 12 asistencija) nakon uvodnih deset minuta ima +3 da bi mali pad koncentracije u drugoj četvrtini popravili sjajnim otvaranjem drugog poluvremena kada bježe na, za domaći Le Havre, neuhvatljivih osam poena prednosti.

Iako su nakon prvog poluvremena na odmor otišli sa samo četiri poena prednosti košarkaši Benettona u trećoj četvrtine bježe na solidnih +12. Ruski Khimki jednostavno nije imao igrača koji bi ih u tom trenutku vratio u igru i do kraja susreta prednost domaćina postepeno samo raste sve do konačnih 77:59.

Uz najboljeg igrača susreta, Garya Neala (24 poena, 6 skokova) upravo je naš Sandro Nicević (18 poena, 4 skoka) bio glavna snaga danas uspješnijeg Benettona koji je pola posla odradio već zatvaranjem inače odličnog Carlosa Delfina (10 poena, 4 skoka).

Skupina D

Potpuno zasluženo Turk Telekom je stigao i do druge pobjede, a nova žrtva bili su košarkaši grčkog Panelliniosa kojeg niti večeras vrlo raspoložen dvojac Ivan Radenović (18 poena, 9 skokova) - Stevan Nadjfeji (12 poena, 7 skokova) nije uspio spasiti od poraza protiv čvrstih domaćina predvođenih još jednom vrlo maštovitim i efikasnim Erwinom Dudleyem (20 poena, 7 skokova).

U drugom susretu skupine D svoju drugu pobjedu upisao je i Aris nakon utakmice u kojoj je čvrsto držao distancu potpuno kontrolirajući igru na terenu. Dok su čak petorica domaćina predvođena sjajnim Keydrenom Clarkom (15 poena) upisala dvoznamenkasti broj poena kod Hasharona uvjerljivo najefikasniji bio je Ugonna Onyekwe (15 poena).