Liverpool zadržao vrh

Marin Vuković • subota, 06.12.2008.

Bodovna razlika na vrhu ljestvice engleske Premier lige ostala je nepromijenjena, u 16. kolu pobjede su upisali Liverpool, Chelsea i Arsenal. Hull City je prekinuo niz od čak šest utakmica bez pobjede, dok je Newcastle uspio i četvrtu uzastopnu utakmicu odigrati neodlučeno.

Liverpool se pobjedom u Blackburnu uspio održati na vrhu Premiershipa, premda su put do mreže Blackburna tražili čitavih 69 minuta. Tada je Xabi Alonso odmjerenim udarcem doveo Redse u vodstvo, a nakon toga sve je krenulo nizbrdo po momčad Paula Incea.

Deset minuta kasnije lijepom solo akcijom na 2:0 povisio je Yossi Benayoun, a premda je nadu domaćinu tri minute prije kraja probudio Roque Santa Cruz, konačnih 3:1 u sudačkoj je nadoknadi postavio Steven Gerrard.

Odmah u korak s Liverpoolom ostao je Chelsea, koji je u Boltonu utakmicu riješio već u prvih 45 minuta. U devetoj minuti vodstvo Londončanima donio je Nicolas Anelka, a prekrasnim škaricama u 21. minuti pobjedu je potvrdio Deco.

Arsenal je s minimalnih 1:0 svladao Wigan, što znači da je prva momčad Topnika manje uvjerljivo pobijedila izabranike Stevea Brucea nego što je to uspjelo mladoj momčadi u Carling kupu. Jedini pogodak djelo je Emmanuela Adebayora u 16. minuti.

Nakon čak šest utakmica bez pobjede Hull City je pred svojim navijačima napokon upisao tri boda i ostao u gornjoj polovici Premiershipa. Susret na KC stadionu bio je bez pogodaka sve do 79. minute kada Tuncay Sanli donosi prednost Middlesbroughu. Ipak, u završnih osam minuta Hull se u potpunosti vraća u igru. Prvo Turnbull postiže autogol, a potom pet minuta prije kraja Marlon King pogađa s bijele točke za konačnih 2:1.

Newcastle je uspio četvrti put zaredom odigrati neodlučeno, na St. James Parku su sa Stoke Cityjem odigrali 2:2. S dva pogotka Michaela Owena u prvih 25 minuta domaćin je stigao do velike prednosti, ali ju je u nastavku uspio ispustiti. Pola sata prije kraja Sidibe smanjuje na 2:1, a u samoj završnici utakmice Abdoulaye Faye spašava bod gostima.