Premiership, 16. kolo, 06.12.2008, 18:30 h
Manchester United 1:0 Sunderland
Sunderland

Manchester United u zadnji čas

Marin Vuković • subota, 06.12.2008.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 16. kola Premiershipa Manchester United je na Old Traffordu s minimalnih 1:0 svladao momčad Sunderlanda, nakon utakmice koja je od prve do zadnje minute igrana samo u jednom smjeru.

Zaista se rijetko viđaju jednosmjerne utakmice poput ove večerašnje između Manchester Uniteda i Sunderlanda, koju je aktualni prvak nakon pritiska tijekom čitave utakmice uspio dobiti tek pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Gosti iz Sunderlanda na Old Trafford su doputovali bez bivše legende Manchester Uniteda i svog dojučerašnjeg menadžera Roya Keanea, koji je ovoga tjedna podnio ostavku na tu dužnost. Vršitelj dužnosti trenera Ricky Sbragia večeras je za svoje igrače imao očito samo jedan savjet - sačuvati mrežu pod svaku cijenu.

Sunderlandu je to uspijevalo čak 91 minutu, bedem od 11 igrača iza lopte frustrirao je napadače Uniteda koji su u valovima stizali pred šesnaesterac gostiju, ali lopta u mrežu jednostavno nije htjela.

Konstantan pritisak na zadnju liniju Sunderlanda ipak se isplatio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Lopta je došla do Michaela Carricka, čiji udarac se prvo odbija od nekoga u bloku Sunderlanda, lopta mijenja smjer i udara u vratnicu, a na odbijenu loptu natrčava Nemanja Vidić i donosi eksploziju oduševljenja na Old Traffordu.

Valja spomenuti kako je već u sljedećem napadu Wayne Rooney zaradio peti žuti karton, što znači da neće biti na raspolaganju Alexu Fergusonu u sljedećem kolu, kada United gostuje kod Tottenhama na White Hart Laneu.