Portsmouthu samo bod kod West Broma

Marin Vuković • nedjelja, 07.12.2008.

Posljednja momčad na ljestvici Premier lige uspjela je na svom travnjaku osvojiti bod protiv do ovog kola osmoplasiranog Portsmoutha, za kojeg je nastupio i naš Niko Kranjčar.

Naš reprezentativac Niko Kranjčar odigrao je cijelu utakmicu na stadionu Hawthorns, gdje je West Bromwich Albion ugostio Portsmouth. Nakon zanimljivih 90 minuta objema momčadima pripao je po bod, iako su i jedni i drugi imali prilike da ugrabe i čitav plijen.

Domaćin je poveo četiri minute prije poluvremena nakon slobodnog udarca Chrisa Brunta, koji je odsjeo na gredi Portsmouthova gola, a na odbijenu loptu natrčao je Jonathan Greening i donio prednost od 1:0.

Portsmouth je izjednačio u 57. minuti lijepim udarcem Petera Croucha s dvadesetak metara, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. U samoj završnici domaći vratar Scott Carson umalo je lošom reakcijom poklonio pobjedu Mornarima, ali je uspio popraviti svoju pogrešku i izbaciti loptu s linije gola.

U sjajnoj utakmici na Goodison Parku Aston Villa je s 3:2 svladala Everton i ostala na samo korak od četvrtoplasiranog Arsenala. Za jedan od najbržih pogodaka u povijesti Premier lige pobrinuo se Steve Sidwell, koji je samo nakon 30-ak sekundi igre doveo Villu u vodstvo od 1:0.

Nakon pola sata igre izjednačio je Joleon Lescott i tim se rezultatom otišlo na odmor, ali već početkom drugog dijela Ashley Young ponovno donosi prednost gostima. U posljednjim sekundama utakmice uslijedila je pak prava drama. Prvo je Lescott naizgled donio Evertonu barem jedan bod, no već u sljedećem napadu Young postiže svoj drugi pogodak za konačnih 2:3.