Vodeni sportovi

Jug preskočio Mladost

Ivana Jurica, Tea Lokas, Vedran Babić, Luka Margan • subota, 06.12.2008.

Nakon jučerašnjeg poraza Mladostaša kod Primorca, vaterpolisti Juga današnjom su se pobjedom u 11. kolu Jadranske lige izjednačili sa zagrebačkom momčadi po broju bodova te zbog bolje gol razlike zauzeli drugo mjesto. Primorje je slavilo u Utrinama kod Medveščaka, Šibenik kod splitskog Jadrana, dok je Jadran iz Herceg Novog povećao prednost pred prvim pratiteljem na tri boda...

JADRAN (HN) - MORNAR BS 23:12 (4:4, 6:2, 4:3, 9:3)

Jadranska liga, 11. kolo

Igalo, Bazen instituta 'Dr. Simo Milošević'

Jadran (HN): Ščepanović, Sekulić 1, Graham 3, Elez 4, Vukčević 1, Radović 3, Jelača, Gojković 2, Ivović 5, Pejaković, Premuš 4, Klikovac, Perčinić, Vrbica. Trener: Zoran Mustur.

Mornar BS: Brzica, Burić 3, Marinić Kragić, Čorušić, Mataić, Zeljak 1, Jerković 1, Vojković, Kalebić 1, Križanović, Marelja 2, Kovačić 1, Ban 2, Bebić 1. Trener: Joško Kreković.

Igrač više: Jadran (HN) 6/9, Mornar BS 7/12

Peterci: Jadran HN -, Mornar BS 1/1

Suci: Periš (Split), Rajević (Kotor)

Delegat: Đurčić (Kotor)

Vodeća momčad Jadranske lige i splitski Mornar odigrali su utakmicu praktički bez obrane. Bio je to festival pogodaka (skoro devet u prosjeku po četvrtini) koji je očekivano pripao kvalitetnijem domaćinu iz Igala. Mornar se, doduše, dobro držao do početka druge četvrtine, da bi tada kola krenula nizbrdo i Jadran preuzeo kontrolu utakmice.

Potpuni raspad sistema kod gostiju stupio je u posljednjoj četvrtini, kada je trener Joško Kreković priliku dao najmlađima u momčadi. U tih osam minuta Mornar je primio devet, a zabio tri pogotka za konačnih 23:12. Najefikasniji igrač bio je i najbolji strijelac lige Aleksandar Ivović s pet pogodaka (54 ukupno), dok je kod Splićana Burić zabio tri.

Zahvaljujući ovoj pobjedi i jučerašnjem kiksu Mladosti, vaterpolisti Jadrana povećali su svoju prednost ispred, od večeras drugoplasiranog Juga, a ona sada iznosi tri boda. Spomenimo i kako je ovo posljednje kolo u tekućoj godini, a sljedeće 12. kolo na rasporedu je 4. siječnja nove 2009. godine.

MEDVEŠČAK - PRIMORJE EB 11:14 (4:6, 2:2, 2:1, 3:5)

Jadranska liga, 11. kolo, Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Selem, Burić, Milaković 1, Čule, Lugović 5, Benić, L. Kolar, Perković, Vegar 2, Grbeš 1, Ćuk 1, Blažević 1, Kavur, Geratović. Trener: Vegar.

Primorje EB: Križanec, Glavan 2, Car, Krapić 2, Pavlović, Frajman 1, Tiškivski 1, Brala 1, Vrlić 3, Barać 2, Beltrame 1, Bratić, Jurišić, Krizman 1. Trener: Roje.

Suci: Abramović (Kotor), Štampalija (Šibenik)
Igrač više: Medveščak 1/6, Primorje EB 5/11
Peterci: Medveščak -, Primorje EB-

Vaterpolisti Primorja pobijedili su pulene trenera Vegara na bazenu u Utrinama te im se tako revanširali za ovotjedni poraz u kvalifikacijama za Kup RH. Već na kraju prve četvrtine rezultat je išao Riječanima u korist (4:6) te su stečenu prednost zadržali do poluvremena. Treća četvrtina donijela je bolju igru domaćina kojom su se primaknuli gostima na svega gol zaostatka.

Početak posljednje četvrtine donosi i prvo izjednačenje (9:9). Međutim, vodstvo je bilo kratkoga daha jer se Riječani ubrzo odvajaju te uzimaju konce igre u svoje ruke. Do kraja su domaćini postigli još dva pogotka te im kao moralna satisfakcija ostaje činjenica da upravo iz njihovih redova dolazi najbolji igrač utakmice, Ivan Lugović. Potonji je postigao pet pogodaka.

Jug CO - POŠK 26:6 (5:1, 10:1, 5:2, 6:2)

Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Nižić, Vranješ 2, Benić 3, Ivanković 5, Joković 2, Seman 2, Marković 4, Bušlje 1, Ivan Sukno 1, Dobud 1, Drobac 3, Bautović, Bijač, Sandro Sukno 2. Trener: Fatović.

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Kujačić, Barbarić 4, Lušić, Scherbl, Bilić, Rabadan 1, Delić 1, Crnčević, Udiljak, Bokavšek, Jelovina. Trener: Školneković.

Igrač više: Jug CO 7/9
Peterci: Jug CO 1/2, POŠK 0
Suci: Vuletić (Dubrovnik), Rak (Dubrovnik)

Ogromna pobjeda Jugaša u domaćem bazenu protiv POŠK-a odvela je Dubrovčane na drugo mjesto, ispred Mladosti, u poretku Jadranske vaterpolo lige. Momčad POŠK-a deklasirana je u današnjem dvoboju u Gružu, gdje su ih Gospari isprašili s 20 pogodaka razlike. Već u prvoj četvrtini Jug je pokazao što može, a do kraja poluvremena sve je bilo jasno.

Tek dva pogotka POŠK-a prošla su kroz vrata Nižića, dok je s druge strane ekipa Elvisa Fatovića briljirala s čak 15. Situacija se stišala u nastavku, no već stečena ogromna prednost Juga i dalje se samo povećavala. Najučinkovitiji igrač na utakmici bio je Jugov junior Ivanković s pet pogodaka, a po četiri su imali Marković i POŠK-ovac Barbarić, koji se standardno iskazao za svoju momčad.

Jadran ST – Šibenik NCP 3:10 (1:2, 1:3, 1:3, 0:2)

Split, bazen na Poljudu

Jadran ST: Škiljo, Čorvilo, Vukić 1, Delaš, Bezić, Brnas, Jelavić, Maras 1, Kuzmanić, Perić 1, Banovac, Tomašević, Vlaić, Pleić, trener: Jurčević.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo 3, Maškarić, B. Letica 1, Brlečić 3, Škorić, Španja, Brkić 2, Sutić, S. Letica 1, Vuleta, Samodol, Jukić, Vlahović, trener: I. Tucak.

Igrač više: Jadran ST 1/8, Šibenik NCP 3/7

Suci: Vlašić i Tomić (oba Zagreb)

Samo nekoliko dana nakon što su se u Šibeniku susreli na kvalifikacijskom turniru za Kup Hrvatske, Jadran i Šibenik NCP odigrali su i susret u Jadranskoj ligi. I iz ovog su susreta kao pobjednici izašli šibenski vaterpolisti.

Splićani su se držali u prvih osam minuta nakon kojih su zaostajali samo jedan pogodak (1:2). Na početku druge stigli su do izjednačenja (2:2), ali sve nakon toga proteklo je u znaku gostujućih vaterpolista koji na kraju prve četvrtine imaju plus tri (2:5), a ta je prednost do kraja utakmice narasla na sedam golova (3:10).

U domaćoj momčadi u strijelce su se upisali Vukić, Maras i Perić, dok su kod gostujućih vaterpolista najefikasniji bili Brlečić i Šutalo sa po tri gola.

KOPER – BUDVANSKA RIVIJERA 10:16 (3:4, 1:3, 3:6, 2:3)

Jadranska liga, 11. kolo, Koper, Bazen Žusterna

Koper: Grzentič, Kavčić, Andraž Verač, Berce, Blaž Verač 1, Kancijanić 3, Basialo, Galič, Bukovac 3, Turina, Černeka 3, Crnica, Smolnik, trener: Cetin

Budvanska Rivijera: Šefik, Trajković 1, Ćirić 1, Danilović 3, Mijanović 1, Tičić 1, Barba, Uskoković 3, Dončić, Gor Nagy 1, Vukić 3, Franičević 1, Todorović, Milanović 1, trener: Đuho

Igrač više: Koper 3/5, Budvanska R. 6/9
Peterci: Rokava Koper 1/1, Budvanska R. 1/1
Suci: Franulović (Rijeka), Copić (Šibenik)

Jedina slovenska momčad u Jadranskoj ligi nije uspjela doći do svoje druge pobjede u ovom natjecanju. U Koperu je gostovala prejaka Budvanska Rivijera, koja je unatoč ne baš briljantnoj formi dosta lako porazila slabašne domaćine. Crnogorci su polako gradili svoju prednost kroz susret i njihova dva boda niti u jednom trenutku nisu došla u pitanje, o čemu dovoljno svjedoči i konačnih 16:10.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Danilović, Uskoković i Vukić sa po tri pogotka, dok su kod domaćina isto toliko postigli Kancijanić, Bukovac i Černeka.