Vodeni sportovi

Primorac ponizio Mladost

Hrvoje Vuković • subota, 06.12.2008.

Težak poraz pretrpjeli su vaterpolisti Mladosti u 11. kolu Jadranske vaterpolske lige. Žapci su gostovali u Kotoru kod Primorca, koji je potpuno zasluženo osvojio dva boda i tako se izjednačio s Mladostašima na ljestvici...

PRIMORAC – MLADOST 12:5 (4:3, 4:1, 2:0, 2:1)

Jadranska liga, 11. kolo, Kotor, SRC 'Nikša Bućin'

Primorac: Radić (6 obrana), Draško Brguljan 1, Crepulja 1, Petrović, Steinmetz, Zatovič, Kiss 3, Pasković 4, Pavlović 2, Milošević 1, Drašković, Šetka, Čučković, Kralj, trener: Perović

Mladost: Pavić (9 obrana), Burić 1, Babić, Vrdoljak 2, Paškvalin, Franković 1, Herceg, Martinić, Karač, Muslim, Hinić, Buljubašić 1, Živković, Lončar, trener: Bonačić

Igrač više: Primorac 6/10, Mladost 4/14
Peterci: Primorac 1/1, Mladost 0/1
Suci: Brala, Radičević

Dvoboj crnogorskog i hrvatskog prvaka zasigurno je slovio kao najzanimljiviji u 11. kolu JVL-a, no sva neizvjesnost oko pobjednika ovog susreta iščezla je već do poluvremena. Mladost je prva otvorila utakmicu pogotkom i to preko Zdeslava Vrdoljaka, a na obećavajućih 0:2 povisio je Nikola Franković. Ipak, Crnogorci se ubrzo vraćaju na 2:2 preko Brguljana i Paskovića, da bi novo, i ujedno posljednje vodstvo Mladosti osigurao Damir Burić s igračem više.

Do kraja prve četvrtine, domaćini su u posljednjoj sekundi preokrenuli rezultat u svoju korist i poveli sa 4:3. U drugoj četvrtini utakmica je riješena. Tri uzastopna gola domaćina dovela su Primorac do prednosti od 7:3, Buljubašić je smanjio na 7:4, no Boris Pavlović ponovno je vratio na četiri razlike (8:4).

Treću dionicu susreta Mladostaši su odigrali gotovo jednako loše kao i drugu. Nisu iskoristili niti jednog od četiri igrača više u tom razdoblju, a niti kod jednakog omjera snaga nisu uspjeli postići zgoditak. S druge strane, Kiss i Pasković dodatno su povisili prednost Primorca na neuhvatljivih 10:4. U posljednjih osam minuta jedino je Vrdoljak bio precizan za goste, dok su s druge strane za konačnih 12:5 i težak poraz Zagrepčana pogodili Kiss i Pasković.