Raspucani Tau

Ante Jukić • srijeda, 10.12.2008.

Košarkaši Tau Ceramice pokazali su se večeras vrlo negostoljubivim domaćinima, budući da su ljubljansku Olimpiju ispratili s čak 32 poena razlike...

I drugi susret sedmog kola košarkaške Eurolige, skupine C, završen je pobjedom domaćina. Nakon što je jučer Alba u Berlinu nadvisila Fenerbahče, Tau Ceramica je večeras bila još uvjerljivija, ne ostavivši gostima iz Ljubljane ni "grama" šanse za pobjedu.

Zmajčeki su ravnopravan protivnik u Vitoriji bili tek u prvoj četvrtini, koju su čak i dobili rezultatom 27:25. Preostalih 30 minuta proteklo je u potpunoj dominaciji domaće momčadi, čija je prednost iz minute u minutu sve više rasla. Završilo je s ogromnih 101:69 za Tau Ceramicu, kojoj je to bila peta pobjeda u ovogodišnjem izdanju Eurolige.

U redovima pobjednika čak je pet igrača ostvarilo dvoznamenkasti broj poena, a najučinkovitiji je bio Will McDonald, s njih 21. U raskošnu predstavu Španjolaca uklopio se i naš Stanko Barać koji je za 16 minuta provedenih na parketu zabilježio 11 poena i sedam skokova. Kod gostiju iz Dežele najzapaženiju partiju pružio je Miha Zupan (15), dok je Damjan Rudež participirao s četiri poena i pet skokova.