Poraz i nakon Repeše

Ivor Krapac • petak, 12.12.2008.

Košarkaši Lottomatice prenijeli su gubitničke navike iz talijanskog prvenstva i na euroligaški teren. U prvoj utakmici nakon odlaska Jasmina Repeše i s Nandom Gentileom kao privremenim rješenjem na klupi, Rimljani su ostali praznih ruku u Badaloni...

Utakmica u kojoj je Lottomatica mogla osigurati prolazak u Top 16 okončana je s 97:93 za domaći Joventut, koji je time došao do omjera 4-3 i poboljšao vlastite izglede za drugi krug. Rimska momčad sada je na 5-2, koliko ima i Tau Ceramica.

Nakon prilično izjednačene prve dvije četvrtine, uz 48:48 na kraju druge, Joventut je izveo prvi veći bijeg odlaskom do 15 poena prednosti (71:56) u trećoj dionici. No, gosti se nisu predavali. Rano u posljednjoj četvrtini stigli su na samo tri poena zaostatka, 78:75, da bi ih potom unatrag vratila serija domaćina od 8:0 za povratak na njima ugodnijih 86:75. Nešto kasnije bilo je i 91:77, činilo se da je sve gotovo, ali...

Sve se zakompliciralo u posljednjim minutama sa smanjenjem rimske momčadi na samo 91:85 oko dvije minute do kraja, 17 sekundi prije posljednje sirene gosti su bili i na minusu od svega 95:93, no dalje nisu mogli. Nesportska Bečiroviča dala je Joventutu dva slobodna bacanja (Ribas za 97:93) i novi napad, bio je to kraj priče.

U domaćoj momčadi izdvojio se Bracey Wright (19 poena, sedam skokova). Luka Bogdanović dodao je 15, a Edu Hernandez-Sonseca 14 poena. Goste je s 22 poena i osam skokova vodio Andre Hutson, dok se Sani Bečirovič pridružio s 14 poena i pet asistencija.