Modrić opet zabio, Spursi izgubili

Marin Vuković • nedjelja, 21.12.2008.

Samo nekoliko dana nakon postignutog prvijenca u europskim kupovima, Luka Modrić je u susretu s Newcastleom postigao i svoj prvi ligaški pogodak, ali on nije bio dovoljan da spasi Tottenham od novoga poraza.

Sjajna predstava Luke Modrića i prvi premierligaški pogodak mogli su Tottenhamu donijeti bod na St. James Parku, ali je pogodak Damiena Duffa u sudačkoj nadoknadi odlučio utakmicu u korist Newcastlea.

Iako je prema najavama Harryja Redknappa postojala mogućnost da Modrić zbog ozljede zadnje lože propusti ovu utakmicu, naš je reprezentativac ipak odigrao cijelu utakmicu i pokazao možda i svoje najbolje izdanje u dosadašnjem tijeku sezone.

Newcastle je poveo u 12. minuti utakmice pogotkom Charlesa N'Zogbije, nakon dosta nespretne obrambene reakcije Assou-Ekottoa, ali je u 28. minuti utakmicu na početak vratio naš reprezentativac.

Michael Dawson je osvojio loptu na sredini terena i uputio je prema Modriću, koji se za razliku od Pavljučenka nalazio u dozvoljenoj poziciji, izašao sam pred Shaya Givena i zakucao loptu u donji desni kut.

Modriću će tako St. James Park ostati u vječnom sjećanju kao stadion na kojem je postigao svoj prvi premierligaški pogodak. Igrom sudbine dogodilo se to upravo protiv kluba kojemu je Tottenham ispred nosa "ukrao" našeg reprezentativca i doveo ga na White Hart Lane.

Samo nekoliko minuta nakon Modrićeva pogotka Vedran Ćorluka je mogao upisati asistenciju, no njegov točan ubačaj s noge Pavljučenka očistio je netko iz domaće obrane.

Premda je prvo poluvrijeme utakmice obećavalo odličnu utakmicu i u nastavku, to se ipak nije dogodilo. Znatno slabiji tempo i puno manje prilika odavali su dojam kako su obje momčadi zadovoljne bodom.

Da to ipak nije tako pokazao je posljednji napad na utakmici u kojem je Mark Viduka petom asistirao Duffu, a ovaj laganim dodirom poslao loptu pored Heurelha Gomesa za konačnih 2:1.

Spursi se nakon devetog poraza sezone nalaze tek jedan bod iznad zone ispadanja, pred Redknappovom momčadi još je dosta posla žele li u sljedećoj sezoni izbjeći drugoligaško društvo.

Rasplet prvih pet utakmica 18. kola u subotu je navečer gurnuo Manchester City u zonu ispadanja, a malo je tko mogao očekivati kako će City i nakon današnjeg sraza s West Bromwich Albionom tamo zaista i ostati. Posljednja momčad Premiershipa nije slavila od 4. listopada ove godine, a danas je došla do pobjede koja ih vraća u život i borbu za goli premierligaški život.

U 69. minuti utakmice Luke Moore je donio prednost West Bromwich Albionu, ali samo šest minuta prije kraja utakmice City je uspio izjednačiti i to nakon spleta sretnih okolnosti. Udarac Felipea Caceida promijenio je smjer, udario u vratnicu domaćeg gola i potom od vratara Scotta Carsona završio u mreži.

Kad se činilo da će West Bromwich Albion nesretno izgubiti zaslužene bodove, obrana Cityja je u potpunosti zaspala, a na ubačaj Zuiverloona najviše je skočio Roman Bednar i osigurao pobjedu fenjerašima Premier lige.