Barcelona osigurala prvo mjesto

Goran Markuš • srijeda, 07.01.2009.

Iako je Prokom u susret ušao vrlo samopouzdano velika serija tijekom druge četvrtine kao i vrlo zrelo odigrano drugo poluvrijeme donijelo je i osmo ovosezonsko europsko slavlje Barceloni koja je tako osigurala i prvo mjesto u skupini B...

Sjajan dvojac David Logan (19 poena, 5 skokova) - Daniel Ewing (11 poena) odlično otvara susret i nakon uvodnih deset minuta igre odvodi domaćine na solidnih +8 da bi se na samom startu druge četvrtine razlika povećala na još ljepših +10.

Međutim, Barcelona se nije uplašila i odgovara na najbolji mogući način. Naime, zahvaljujući svojem dvojcu Roger Grimau (14 poena) - David Andersen (12 poena, 8 skokova) rade ogromnu 0:18 seriju i na veliki odmor odlaze s prednošću od pet poena.

Domaćini ponovno odlično otvaraju novu četvrtinu i polaganjem Ronnieja Burrella (8 poena, 7 skokova) kod rezultata 44:40 dolaze do posljednjeg vodstva na utakmici. Naime tada je Gianluca Basile (9 poena) odlučio opravdati svoju plaću što rezultira ponovnim preuzimanjem vodstva od strane gostiju, vodstva koje rutinski povećaju do samog kraja susreta. Konačnih +12 Barcelone možda i najbolje odražava omjer pokazanog u večerašnjem susretu.