Autsajderi zaustavili pohod Intera

Ivana Spahija • subota, 10.01.2009.

Dogodilo se i to, nakon osam uzastopnih pobjeda u Serie A, nova godina donijela je prvi kiks Intera u domaćem prvenstvu. Vodeću momčad Italije u susretu 18. kola je na njihovom San Siru zaustavio Cagliari u susretu koji je završio neriješenim rezultatom. U drugom dvoboju dana Jurićeva Genoa s lakoćom je nadigrala Torino...

Pokušavali su mnogi, ali rijetkima je polazilo za rukom zaustaviti pobjednički pohod Intera. Upravo tu "nemoguću misiju" ostvarili su nogometaši Cagliarija, koji su bez velikog pritiska došli na San Siro s namjerom da protiv vodeće momčadi prvenstva ostave barem dobar dojam. Uspjeli su u tom naumu, ne samo da su ostavili vrlo dobar dojam u dvoboju koji je doista mogao otići na bilo koju stranu, nego su uzeli bod Interu u susretu koji je završio rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, iako su domaćini u nekoliko navrata mogli doći do željenog vodstva. Veliku priliku za pogodak propustio je Ibrahimović u 12. minuti kada je nakon odličnog proigravanja Cruza slabo gađao ravno u gostujućeg vratara Marchettija. Inter je mogao povesti i u 26. minuti, Cambiasso je izveo slobodan udarac, a Cruz glavom pogodio pokraj gola Cagliarija.

I početkom drugog dijela nastavile su se nizati prilike (i promašaji) Intera, neprecizni su bili Quaresma i Ibrahimović, a onda ih je stigla kazna gostiju. Igrala se 64. minuta, Fini je probio po desnoj strani domaće obrane i ubacio za Acquafrescu koji nije propustio priliku matirati Julia Cesara za iznenađujuće vodstvo Cagliarija od 1:0.

Pogodak gostiju sa Sardinije probudio je i domaćine, koji su u 76. minuti uspjeli doći do izjednačenja. Većinu posla odradio je Crespo, koji je odlično prošao po lijevoj strani i poslao loptu do Ibrahimovića, a Ibra je zatresao mrežu Cagliarija i poravnao rezultat na 1:1. Pravi se pritisak na obje strane dogodio tek nakon tog pogotka, Acquafresca je propustio dvije prilike šokirati Inter na San Siru, a Mancini u četvrtoj minuti sudačke nadoknade donijeti pobjedu domaćinima. Susret je tako završio podjelom bodova na San Siru, Inter i dalje ostaje vodeći, ali otvara priliku Juventusu i Milanu da smanje zaostatak, dok se Cagliari i dalje nalazi na 13. mjestu na ljestvici.

Drugi susret dana donio je uvjerljivu pobjedu Genoe, koja je na domaćem terenu s visokih 3:0 svladala momčad Torina. Jurić i društvo prometnuli su se u prave junake prvog dijela sezone, jer malo bi tko očekivao da će momčad iz Genove s 32 osvojena boda biti za vratom velikom Milanu i sudjelovati u utrci za možda čak i mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Torino i nije bio prevelik zalogaj za Genou, momčad koja trenutno drži 17. mjesto na ljestvici morala je potpisati kapitulaciju na stadionu Luigi Ferraris.

Domaćini su nakon uvodnog pritiska poveli već u 18. minuti. Izveden je udarac iz kuta, a najbolje se snašao Biava koji je glavom pospremio loptu u mrežu gostujućeg vratara Serenija. Genoa je udvostručila vodstvo početkom drugog dijela, točnije u 48. minuti, zahvaljujući pogotku Jankovića, a potpunu dominaciju domaće momčadi potvrdio je Thiago Motta u 88. minuti susreta kada je glavom pronašao put do mreže Torina za konačnih 3:0 i nova tri boda Genoi koja je stavljaju na peto mjesto na ljestvici. Ivan Jurić odigrao je cijeli susret u dresu pobjedničke momčadi.