Roma 2:2 Milan
Milan

Vučinić pokvario Beckhamov de(r)bi

Ivana Spahija • nedjelja, 11.01.2009.

Derbi 18. kola Serie A između Rome i Milana nije dobio pobjednika. Momčadi su na užarenom Olimpicu podijelile bodove u susretu koji je završio rezultatom 2:2, a posebno je iznenađenje kod Milana izazvalo pojavljivanje Davida Beckhama među početnih 11. Roma je povela pogotkom Vučinića, Milan se vratio s dva gola Pata, ali je raspoloženi Vučinić pokvario slavlje crveno-crnih...

Iako nije bio najavljivan u početnom sastavu, David Beckham je od prve minute dobio priliku na travnjaku dokazati se u dresu Milana. Svoje mjesto u veznom redu pronašao je uz Kaku, Seedorfa, Pirla i Ronaldinha. Roma je goste iz Milana dočekala bez najvažnije karike, kapetana Francesca Tottija, ali je pružila vrlo dobar otpor Rossonerima i zahvaljujući ponajprije raspoloženom Mirku Vučiniću uzela vrijedan bod Milanu.

Prva prilika u susretu pripala je Milanu, u četvrtoj minuti je Kaka dobro pronašao Ronaldinha, čiji je pokušaj raščistio branič Rome Juan. Četiri minute kasnije put do protivničkog šesnaesterca pokušao je pronaći i Beckham, ali bez uspjeha. Roma je vratima gostiju prvi put ozbiljnije zaprijetila u 18. minuti, Taddei je dobro uposlio Perrottu, čiji je traljavi udarac s lakoćom zaustavio Abbiati.

Iako je Milan vršio veći pritisak na protivničku obranu, do vodstva je ipak prva došla Roma. Igrala se 22. minuta, Riise je idealno ubacio za Vučinića koji je s lakoćom prošao Jankulovskog i iz blizine pogodio mrežu Milana za vodstvo domaćina od 1:0. Gosti su u 31. minuti imali priliku doći do izjednačenja, ali je udarac Pata blokirala obrana domaćina.

Nakon odmora na poluvremenu iz svlačionice je izišao drugačiji Milan. Već u 48. minuti Rossoneri su došli do pogotka, akciju je započeo Jankulovski dodavanjem za Kaku, a brazilski čarobnjak je odlično uposlio sunarodnjaka Pata koji je zatresao mrežu Donija i poravnao rezultat na 1:1. Probuđeni Milan nije dugo čekao ni na preokret, već u 53. minuti ponovno se tresla mreža Vukova. Pato je cijeli posao odradio sam i probio po lijevoj strani, Mexes ga nije uspio stići, a mladi Brazilac je ponovno matirao Donija i Milanu donio vodstvo od 2:1.

U 66. minuti Milan je mogao doći i do trećeg pogotka, Seedorf je dodao za Beckhama, čiji je udarac uspio obraniti Doni. Ipak, ni Vukovi nisu mirovali i u 73. minuti rezultat se ponovno promijenio. Baptista je s loptom ušao u prostor i dodao za Brighija čiji je udarac blokiran, a lopta se odbila do Vučinića koji je glavom zatresao mrežu iznenađenog Abbiatija i poravnao rezultat na 2:2. Tako je i završilo, Roma može biti itekako zadovoljna ishodom teškog dvoboja s Milanom i bodom koji je stavlja na 11. mjesto na ljestvici, dok crveno-crni i dalje ostaju na trećem mjestu, ali su propustili veliku priliku bodovno se približiti Juventusu i Interu.