Bordeaux 4:0 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Rapsodija Gourcuffa u Bordeauxu

Maja Giljanović • nedjelja, 11.01.2009.

Bordeaux je nakon samo 24 sata prestigavši Rennes vratio drugo mjesto u Le Championnatu, a poslije briljantne predstave protiv PSG-a Lyonu se približio na samo bod zaostatka...

Žirondinci su na svom rasprodanom Chaban-Delmasu izvrsno otvorili utakmicu. Golom Diaware - Senegalcu je ovo prvijenac u sezoni - glavom nakon slobodnog udarca Gourcuff u 10. minuti isparila je eventualna trema i posve su zagospodarili terenom.

Parižani se u prvom poluvremenu gotovo nisu ni sastali s loptom (35%). Imali su nesreću da je Giulyjev udarac dvije minute ranije zaustavila prečka, a nakon vodstva Bordeauxa Rameu se praktički nijednom nisu niti približili, a kamoli da su mu ozbiljnije zapucali na gol.

Laurent Blanc se, pak, opredijelio dalje napadati, a ne čuvati rezultat. Jussie je tako u 22. minuti zamalo promašio, ali je zato desetak minuta poslije nemilosrdan egzekutor bio Fernando Cavenaghi.

Argentinac zbog kojeg su svečanu tribinu u Bordeauxu napučili emisari među ostalima Chelseaja, Tottenhama i Seville postigao je svoj 13. gol sezone prekrasnim volejem u 34. minuti.

Le Guenove upute pod poluvremenom nisu pale na plodno tlo. PSG je, naime, u drugih 45 minuta samo jednom uputio šut u okvir Bordeauxovog gola, ali je pokušaj Sessegnona Rame skrenuo milimetar pokraj stative.

U 71. minuti Gourcuff pokazuje zašto ga Francuzi proglašavaju legitimnim nasljednikom neponovljivog Zinedinea Zidanea. 22-godišnjak se manirom genija rješava i Armanda i Traorea i Camare i spektakularnim udarcem svladava nemoćnog Landreaua.

Sjajnu predstavu u 87. minuti zaokružuje Fernando, a Bordeaux četvrtom ligaškom pobjedom zaredom - posljednji su put izgubili (2:1) u Lyonu 16. studenog - vraća drugu poziciju i sve je ambiciozniji u pokušaju da nakon dugih sedam godina "skine" Lavove s pijedestala.