Saint-Etienneu gori pod petama

Maja Giljanović • utorak, 17.02.2009.

Pobjedom Valenciennesa u zaostaloj utakmici 20. kola momčad Antoinea Kombouarea je prvi put nakon 10. kola pobjegli iz zone ispadanja. U njoj je sada, naime, bivši velikan Saint-Etienne...

Valenciennes je u utakmici koju je obilježio povratak Stevea Savidana na Nungesseru - 30-godišnji je francuski reprezentativac ovdje proveo krasne četiri godine karijere prije nego je ljetos otišao u Normandiju - slavio protiv Caena golovima Lacourta u 10. i Danica u 90. minuti.

Sedma je ovo utakmica zaredom u kojoj je VA "iskamčio" bodove, treća, pak, pobjeda - epilog pozitivne serije 17. je mjesto u Le Championnatu zahvaljujući boljoj gol-razlici od najtrofejnijeg francuskog kluba, 10-erostrukog prvaka Saint-Etiennea.

Caen je naprotiv u zadnjih devet utakmica osvojio samo četiri boda - Dumasova je momčad skliznula na 16. mjesto samo dva boda iznad i Saint-Etiennea i Valenciennesa.

Tri boda je - u gostima protiv Nancyja - osvojila Nice. Gosti su poveli golom Traorea u 49. minuti, Berenguer je izjednačio pet minuta poslije, a predivnim lobom u 90. minuti pobjedi Nici je osigurao Hellebuyck.

U trećoj utakmici 20. kola koja je zbog zaleđenih travnjaka odgođena na ovih mjesec dana Le Mans i Lille su i peti put u njihovom petom susretu na Leon-Bolleeu odigrali neriješeno - ovog puta su za razliku od 1:1 i 2003. i 2005. i 2006. i 2007. odigrali 0:0. Bivši Zagrebaš Marko Marić još se oporavlja od ozljede pete te nije ni putovao u Le Mans.