Pobjeda u sjeni odlaska Kake

Ivana Spahija • subota, 17.01.2009.

U derbiju 19. kola Serie A Milan je na San Siru minimalnom pobjedom svladao Fiorentinu, ali najvjerniji navijači nisu popratili slavlje crveno - crnih. Glasine o vjerojatnom prelasku Kake u Manchester City ostavile su prazan dio tribina na kojem borave ultrasi Milana...

Prazan središnji dio Curve sud dočekao je nogometaše Milana po izlasku na travnjak San Sira. Najvjerniji navijači Rossonera odlučili su bojkotom prikazati ogorčenje zbog novonastale situacije u klubu. Razlog je već dobro poznat, vjerojatni prelazak brazilskog čarobnjaka Kake u redove engleskog Manchester Cityja. Umjesto navijača, Kaku i društvo je na južnoj tribini dočekao natpis "Stiamo ponderando l'offerta", odnosno "Razmatramo ponudu", čime su najvjernije pristaše Milana pokazale svoje nezadovoljstvo Kakinim premišljanjem oko odlaska.

Priča oko Kake zasjenila je druge "aktere" na San Siru, ispred domaćih navijača svoj debi u crveno-crnom dresu ostvario je David Beckham, a na "mjesto zločina" vratio se i Alberto Gilardino, koji je u dresu Fiorentine došao uzeti bodove bivšim suigračima. To se ipak nije dogodilo, Milan je s minimalnih 1:0 došao do pobjede nad Violama, a sva tri boda crveno - crnima donio je Pato već u samom početku susreta.

Mreža Fiorentine tresla se već u šestoj minuti. Pokušaj Beckhama blokirala je gostujuća obrana, ali je loptu prihvatio Jankulovski koji je dobro uposlio Pata. Mladi Brazilac je uspio pogoditi mrežu gostujućeg vratara Storarija i Milanu donijeti prednost od 1:0. Fiorentina je do izjednačenja mogla doći sedam minuta kasnije, ali je solidan pokušaj Jovetića iz daljine završio malo pokraj gola Abbiatija.

U drugom poluvremenu dosta su pritisnuli nogometaši Fiorentine, a domaćine je od promjene rezultata spašavao raspoloženi Abbiati. Vratar Milana je odlično reagirao na pokušaj Santane iz 65. minuti, a dvije minute kasnije Abbiati se ponovno iskazao kada je uspio skinuti dobar udarac Montoliva. Susret je tako završio minimalnom pobjedom Milana koja crveno-crne ponovno vraća na treće mjesto na ljestvici, dok Fiorentina ostaje šesta.

U drugoj utakmici dana, nogometaši Siene su također s minimalnih 1:0 svladali fenjeraša Regginu. Sva tri boda domaćinima donio je Mario Frick pogotkom u 75. minuti susreta. S nova tri boda u džepu Siena se našla na 14. mjestu na ljestvici, a Reggina i dalje ostaje na pri samom dnu, točnije, na 19. mjestu.