Lazio 1:1 Juventus
Juventus

Juventus propustio priliku

Ivana Spahija • nedjelja, 18.01.2009.

U posljednjem susretu 19. kola Serie A, nogometaši Juventusa propustili su veliku priliku približiti se vodećem Interu na samo bod zaostatka. Stara dama nije iskoristila poraz vodećih od Atalante te je na rimskom Olimpicu podijelila bodove s Lazijem...

Nevjerojatne rasplete ponudilo je 19. kolo talijanske Serie A. Inter je potpuno neočekivano doživio potop u Bergamu, gdje su nogometaši Atalante s visokih 3:1 nadigrali vodeću momčad prvenstva, a Juventusu se otvorila velika prilika približiti se crno-plavima na samo bod zaostatka i utrku za prvaka učiniti zanimljivijom. To se ipak nije dogodilo, Stara dama je na rimskom Olimpicu podijelila bodove s Lazijem u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Tako se Juventus našao na tri boda zaostatka za Interom.

Gosti, i inače prošarani ozljedama, u ovom su susretu ostali i bez gripoznog vratara Buffona, kojeg je na golu zamijenio Manninger. Nije igrao ni naš Dario Knežević, koji je još uvijek van stroja zbog ozljede koljena. Lazio je zaigrao u svojoj najjačoj postavi s tri napadača, Zarateom, Rocchijem i Pandevom. Nakon početnog nadigravanja i odmjeravanja snaga, konkretniji su bili domaćini, koji su poveli u 25. minuti susreta. Ledesma je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a pogrešno postavljeni Manninger tu je loptu ispratio u mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

Vezane vijesti

Nogometašima Juventusa nije trebalo dugo da se vrate u susret, samo pet minuta kasnije uslijedilo je izjednačenje. Del Piero je izveo udarac iz kuta, a Mellberg glavom pronašao put do mreže domaćina i poravnao rezultat na 1:1. U nastavku su se gosti iz Torina trudili doći i do preokreta, no rezultat je ipak zastao na konačnih 1:1 za podjelu bodova koja Juventus ostavlja na -3 za Interom. Lazio i dalje ostaje na sedmom mjestu na ljestvici.