Kompliciranije ne može

Branimir Korać • nedjelja, 18.01.2009.

A-1 liga ući će, to je sigurno, u nikad neizvjesniju borbu za mjesta u Ligi prvaka. Cedevita i Šibenik su daleko odmakli, ali zato je razmak od trećeg do posljednjeg desetog mjesta svega jedna pobjeda...

U važnom dvoboju u borbi za prolazak u Ligu za prvaka sastali su se Dubrava i Trogir. Zagrepčani su tražili pobjedu pod svaku cijenu znajući kako ih poraz udaljuje od ostvarenja cilja. Na kraju su i slavili i to vrlo uvjerljivo 96:60 razbivši goste u drugom poluvremenu 51:22. Najbolji kod Dubrave bili su Željko Šakić s 25 poena i pet skokova te Filip Krušlin s 21 poenom. Kod Trogira 18 poena ubacio je Marin Vrsaljko, a 11 uz pet skokova Jozo Brkić.

Dvoboj s istim značajem igrali su i Dubrovnik i Borik. Ovdje nije bilo "razbijanja" kao u susretu Dubrave i Trogira, Dubrovnik je upisao pobjedu, ali se morao za nju pomučiti. Gosti su izvrsno krenuli u utakmicu, nakon prvih deset minuta imali su 28:8, ali domaćin je polako nagrizao prednost Borika i na kraju slavio uz preokret. Dević je tricom pokušao Boriku donijeti produžetak, ali nije bio precizan i Dubrovnik je slavio 75:72. Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Mario Hajdić s 11 poena i šest skokova, a po 11 poena i pet skokova dodali su Ante Vranješ i Frano Karač. Kod Borika 15 poena i deset skokova upisao je Ante Đugum, 13 poena Ante Dević te 12 skokova Mate Mrva.

Cedevita je očekivano pregazila riječki Kvarner sa 105:70. Bio je to tek lakši trening za momčad Cedevite koja je prekvalitetna za ovu ligu, posebice s posljednjim pojačanjima. Kvarner se držao tek početnih desetak minuta, već do poluvremena bili su u velikom zaostatku, a u nastavku susreta posve su pali. Cedevitu su predvodili Tomislav Petrović s 22 poena i deset skokova i Franko Kaštropil s 15 poena i deset skokova. Kod gostiju Jurica Spahija ubacio je 21 poen uz sedam skokova, a Muris Andelija dodao je 15 poena i šest skokova.

Alkar je na svom parketu bio bolji od Svjetlosti 77:70, no unatoč tome ostao je na posljednjoj poziciji u A-1 ligi. Susret s Brođanima riješili su početkom drugog poluvremena kada su napravili preokret i otišli do visokih plus deset i u nastavku susreta uspjeli su ostati u vodstvu te uzeti bodove. Predvodili su ih Josip Džapo s 22 poena i Tomislav Ramljak s 12 poena i deset skokova. Kod gostiju najbolji su bili Nenad Delić sa 17 poena i deset skokova te Domagoj Norac s 14 poena, šest ukradenih lopti i pet skokova.